ISBN:9788381780018

Historia wojskowości Greków i Rzymian część I Grecy

Autor: Johannes Kromayer, Georg Veith

Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V

Oszczędzasz: 16%

Obok Hansa Delbrücka, nazywanego „ojcem historii wojskowości”, Johannes Kromayer i Georg Veith należeli do grona najwybitniejszych badaczy wojskowości antycznej swoich czasów. Pomimo upływu lat, ich dzieła nie straciły na znaczeniu, stanowiąc wzór profesjonalizmu dla kolejnych pokoleń badaczy.
Dzięki kompleksowemu i usystematyzowanemu wykładowi Czytelnik ma możliwość poznania ewolucji zachodzącej w wojskowości Greków i Rzymian, obejmującej takie aspekty jak: organizacja, uzbrojenie, przemarsze, strategia, taktyka, flota czy działania oblężnicze. W zestawieniu z „Atlasem bitew do historii wojskowości starożytnej” lektura „Historia wojskowości Greków i Rzymian” stanowi gwarancję dogłębnego poznania arkanów antycznej sztuki wojennej, a jednocześnie zapewnia satysfakcję, jaką daje tylko obcowanie z dziełami na najwyższym poziomie.


Johannes Kromayer (1859-1934) – niemiecki historyk starożytności specjalizujący się w wojskowości Grecji archaicznej i klasycznej, jak również zagadnieniach militarnych republikańskiego Rzymu; wykładowca na uniwersytetach w Czerniowcach i Lipsku; stały członek Instytutu Archeologicznego Rzeszy Niemieckiej (od 1914 r.) i Saksońskiej Akademii Umiejętności (od 1915 r.); „Historia wojskowości Greków i Rzymian” była ostatnią książką w jego karierze naukowej.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.31 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 48.51 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
48.51 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  34.69 zł
w programie Nexto Premium
53.76 zł nexto.pl
mobi epub
57.81 zł virtualo.pl
mobi epub
57.81 zł woblink.pl
mobi epub
57.81 zł legimi.com
mobi epub
57.81 zł publio.pl
mobi epub
57.81 zł swiatebookow.pl

Johannes Kromayer - inne e-booki

Georg Veith - inne e-booki

E-booki podobne do "Historia wojskowości Greków i Rzymian część I Grecy"