ISBN:9788381781497

Wszystko za życie. Niewiarygodna historia polskiej Żydówki, która przeżyła Zagładę

Autor: Gerda Weissmann-Klein

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bez Fikcji

Oszczędzasz: 15%

Film dokumentalny na podstawie książki otrzymał  w 1995 roku Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. "Wszystko za życie" to niezapomniana historia sześcioletniej gehenny Gerdy Weissmann Klein, ofiary nazistowskiego okrucieństwa – od dzieciństwa w rodzinnym domu w polskim Bielsku po wręcz cudowne ocalenie i wyzwolenie przez amerykańskich żołnierzy w czeskich Volarach. Gerda zabiera czytelnika w przerażającą, lecz przepełniającą nadzieją podróż.
Błoga, idylliczna młodość nastoletniej Gerdy legła w gruzach, gdy we wrześniu 1939 roku naziści wkroczyli do Polski. Choć najeźdźcy przez pewien czas pozwalali Weissmannom żyć w piwnicy ich domu, ostatecznie rozdzielili rodzinę i wywieźli jej członków do niemieckich obozów pracy. W ciągu kolejnych kilku lat Gerda została pozbawiona wszystkiego poza życiem. Nim wojna dobiegła końca, straciła rodziców, brata, dom, dobytek i wszystko, co było jej drogie.
Na przekór koszmarnym przejściom młoda kobieta nie straciła hartu ducha i wiary w człowieczeństwo. W mrokach niemieckich obozów wraz z przyjaciółkami zdołała zbudować wspólnotę, opartą na miłości i braterstwie. Chociaż naziści okradli je z istoty młodości i życia, udało im się przetrwać barbarzyństwo dręczycieli. Piękna opowieść Gerdy niesie bezcenny przekaz dla każdego z nas. Opowiada o strasznej pożodze i krzywdzie ubiegłego stulecia, lecz daje też nadzieję, że z nienawiścią można wygrać.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 26.02 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 23.42 zł
(dla stałych klientów)
26.02 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27.08 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  18.45 zł
w programie Nexto Premium
28.60 zł nexto.pl
mobi epub
29.21 zł swiatebookow.pl
mobi epub
30.75 zł empik.pl
mobi epub
30.75 zł woblink.pl
mobi epub
30.75 zł virtualo.pl
mobi epub
30.75 zł publio.pl
mobi epub
30.75 zł ibuk.pl

E-booki podobne do "Wszystko za życie. Niewiarygodna historia polskiej Żydówki, która przeżyła Zagładę"