ISBN:9788381782487

Wschodzące Słońce. Schyłek i upadek Cesarstwa Japonii 1936-1945. Tom I

Autor: John Toland

Wydawnictwo: Napoleon V

Oszczędzasz: 40%

Uhonorowane Nagrodą Pulitzera opracowanie przedstawia dramatyczne wzloty i upadki japońskiego imperium w okresie II wojny światowej, od inwazji na Mandżurię i Chiny do zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. Według słów samego autora, prezentujące japońską perspektywę "Wschodzące słońce" to "oparta na faktach saga ludzi uwikłanych w potop najbardziej totalnej wojny w dziejach ludzkości, opowiedziana tak, jak przebiegała – mętna, uszlachetniająca, haniebna, przygnębiająca, pełna paradoksów".

Splatając wzajemnie fakty historyczne i ludzkie dramaty, prowadzące do wojny na Pacyfiku i znajdujące w niej kulminację, Toland wykuwa z nich fascynującą i pozbawioną uprzedzeń narrację historyczną. W przedmowie autor stwierdza, że jeśli ze "Wschodzącego słońca" należałoby wyciągnąć jakiś wniosek, to taki, "że historia nie udziela prostych nauk i że to natura ludzka wciąż się powtarza, a nie historia".

"Niesamowicie bogata… czytelna i ekscytująca… Najlepszymi fragmentami książki są nie sceny bitewne, lecz miejsca, gdzie autor przedstawia nam dogłębne spojrzenie na najwyższe szczeble polityki Tokio"
"Newsweek"

Najlepsza cena: Empik
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.33 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 35.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
35.90 zł empik.pl
mobi epub
41.90 zł virtualo.pl
mobi epub
50.34 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  35.99 zł
w programie Nexto Premium
55.79 zł nexto.pl
mobi epub
56.99 zł swiatebookow.pl
mobi epub
59.99 zł legimi.com
mobi epub
59.99 zł publio.pl

John Toland - inne e-booki

E-booki podobne do "Wschodzące Słońce. Schyłek i upadek Cesarstwa Japonii 1936-1945. Tom I"