ISBN:9788381795135

Uzależnienia 2.0. Dlaczego tak trudno się oprzeć nowym technologiom

Autor: Adam Alter

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Stron: 368

Opłacalność: 8.85 zł/100 stron

Oszczędzasz: 31%

Dlaczego odłożenie smartfona jest takie trudne?

Żyjemy w epoce uzależnień. Obsesyjnie sprawdzamy, czy pojawiła się nowa wiadomość w naszej skrzynce mailowej, nowy wpis na Facebooku albo polubienie na Instagramie. Godzinami oglądamy kolejne odcinki seriali na Netfliksie i filmiki na YouTube’ie. Ale przede wszystkim, średnio przez trzy godziny każdego dnia wpatrujemy się w ekrany naszych smartfonów. Prawie połowa z nas nie wyobraża sobie bez nich życia, a dzieci wychowane w świetle ekranów mają kłopoty z budowaniem więzi z rówieśnikami w świecie rzeczywistym.

Adam Alter przekonuje, że w odpowiednich okolicznościach właściwie każdy z nas może się uzależnić, a twórcy nowych mediów dbają o to, by takich pokus stworzyć jak najwięcej. Odsłaniając mechanizmy uzależnień behawioralnych, autor wyjaśnia, dlaczego jest nam tak trudno oprzeć się udogodnieniom oferowanym przez współczesne technologie.Uzależnienia 2.0 tłumaczą, w jaki sposób możemy bardziej świadomie korzystać z nowych mediów, a dzięki temu łatwiej się komunikować, zarządzać finansami i wytyczać granice miedzy pracą a rozrywką. A co najważniejsze, pokazują jak zmniejszyć szkodliwy wpływ nowych uzależnień na zdrowie nasze i naszych dzieci.

”Jak gdyby chcąc jeszcze dobitniej wyrazić swoje przesłanie, Adam Alter napisał książkę, która uzależnia, o tym, skąd się biorą nasze dzisiejsze uzależnienia. Przedstawia w niej fascynującą i pilnie potrzebną analizę jednego z najbardziej niepokojących zjawisk współczesnych czasów.”

Malcolm Gladwell

Adam Alter jest wykładowcą marketingu w Stern School of Business Uniwersytetu Nowojorskiego, pisarzem i publicystą. W 2009 roku obronił doktorat z psychologii społecznej na Uniwersytecie Princeton. Prowadził zajęcia na wielu amerykańskich uczelniach, w tym na Harvardzie, Yale i MIT. Autor książki Siła podświadomości: co wpływa na nasze myśli, odczucia i zachowanie?, która znalazła się na liście bestsellerów dziennika „The New York Times”. Współpracuje m.in. z takimi gazetami jak: „The New York Times”, „The New Yorker”, „The Atlantic”, „WIRED”, „Slate”, „The Washington Post” i „Popular Science”.

Najlepsza cena: Sensus
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.25 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 32.58 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
32.58 zł sensus.pl
mobi epub
32.58 zł septem.pl
mobi epub
od 29.32 zł
(dla stałych klientów)
32.58 zł ebookpoint.pl
mobi epub
33.60 zł gandalf.com.pl
mobi epub
38.04 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  24.02 zł
w programie Nexto Premium
40.04 zł nexto.pl
mobi epub
40.04 zł ibuk.pl
mobi epub
46.90 zł empik.pl
mobi epub
46.90 zł virtualo.pl
mobi
36.00 zł zinamon.pl
epub
36.00 zł zinamon.pl
epub
46.90 zł
(z kodem prom.)
46.90 zł woblink.pl

Adam Alter - inne e-booki

E-booki podobne do "Uzależnienia 2.0. Dlaczego tak trudno się oprzeć nowym technologiom"