ISBN:9788381871914

Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 1. Prawo oświatowe i system oświaty - z serii MERITUM

Autor: Lidia Marciniak

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

Publikacja obejmuje obszerny zbiór procedur stosowanych w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych oraz organach prowadzących i sprawujących nad nimi nadzór. Procedury wynikają zarówno z przepisów ustawy o systemie oświaty, jak i ustawy – Prawo oświatowe.

Dotyczą one takich zagadnień jak:

zakładanie, prowadzenie i likwidacja szkół oraz placówek publicznych i niepublicznych, powierzanie i odwoływanie funkcji kierowniczych w oświacie, obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego, obowiązek szkolny i nauki, kształcenie zawodowe, kształcenie specjalne i nauczanie indywidualne, dotacje dla szkół i placówek oraz pomoc materialna dla uczniów, system informacji oświatowej – procedura uzyskiwania danych dostępowych oraz bezpieczeństwo przekazywania danych do bazy SIO.

Każda procedura wskazuje odpowiednio: termin wykonania danego zadania, podmioty uczestniczące w jego realizacji, wzory dokumentów oraz podstawę prawną wraz z komentarzem.

Praktyczny charakter publikacji podkreślają wzory dokumentów dostępne w wersji elektronicznej do pobrania ze strony www.procedury-oswiatowe-tom1-wyd2.wolterskluwer.pl po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Można je modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

Procedury zostały przygotowane w oparciu o opracowania znajdujące się w serwisie LEX Prawo Oświatowe.

Książka uwzględnia stan prawny wynikający ze zmian wprowadzonych:

ustawą z 22.11.2018 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2245) dotyczących m.in. awansu zawodowego nauczycieli, klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego, pomocy materialnej dla uczniów, dotacji dla szkół i placówek publicznych i niepublicznych, ustawą z 10.05.2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. poz. 2203) oraz przepisami ogólnego rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO).

Adresaci: Publikacja jest przeznaczona dla dyrektorów szkół i nauczycieli wszystkich publicznych oraz niepublicznych przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych, a także dla organów prowadzących oraz organów nadzoru pedagogicznego.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.74 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 136.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
142.20 zł ebuczek.pl
pdf
136.00 zł ibuk.pl
pdf
137.37 zł gandalf.com.pl
pdf
142.80 zł litres.pl
pdf
153.00 zł zinamon.pl

Lidia Marciniak - inne e-booki