ISBN:9788381887496

Twój mózg bez tajemnic

Autor: Marc Dingman

Wydawnictwo: REBIS

Oszczędzasz: 23%

Rzecz o emocjach, uczuciach, śnieniu i myśleniu.

Sen, pamięć, mowa, odczuwanie przyjemności czy strachu – codziennie mamy do czynienia z tymi procesami i emocjami, ale jak mózg je tworzy? „Twój mózg bez tajemnic” jest zorganizowaną specjalnie dla czytelnika wycieczką po wnętrzu naszej głowy. Zabiera nas na nią neurobiolog Marc Dingman. Dowiemy się z niej, co się dzieje, kiedy mózg nie działa prawidłowo: dlaczego czasem cierpimy na bezsenność, depresję, ADHD, chorobę Alzheimera czy Parkinsona lub wpadamy w uzależnienie. Książka zawiera liczne interesujące przykłady z życia oraz ręczne ilustracje autora.

„Książkę czyta się jak zbiór opowiadań detektywistycznych, łączy ona klasyczne przypadki z historii neurologii z odkryciami dokonanymi dzięki najnowszym technologiom” – dr Stanley Finger, emerytowany profesor psychologii i nauk o mózgu Uniwersytetu Waszyngtona w St. Louis, autor „Origins of Neuroscience”

„Pouczająca, przystępnie napisana i ciekawa książka dla każdego, kto choć w najmniejszym stopniu interesuje się tym, jak pracuje mózg, i chciałby dowiedzieć się więcej, ale nie wie, od czego zacząć” – dr Dean Burnett, autor „Happy Mózg i Gupi muzg”

„Ta książka przejrzyście wyjaśnia, co naszym zdaniem wiemy o tym najbardziej tajemniczym narządzie. Dingman splata klasyczne studia przypadków z nowoczesnymi badaniami w łatwo przyswajalne rozdziały, tworząc doskonały podręcznik dla początkujących na temat błyskawicznie rozwijającej się dziedziny neuronauki” – Moheb Costandi, autor „Neuroplasticity” i „50 Human Brain Ideas You Really Need to Know”

„Ta książka to zabawna i pouczająca lektura… Bardzo dużo się nauczyłem i podobnie będzie z tobą!” – dr John E. Dowling, profesor badawczy w dziedzinie neuronauki, autor „Understanding the Brain: From Cells to Behavior to Cognition”

O Autorze:
Doktor MARC DINGMAN jest adiunktem na wydziale Biobehavioral Health Uniwersytetu Stanowego Pensylwanii oraz twórcą prezentowanego w serwisie YouTube popularnego cyklu „2-Minute Neuroscience” w ciekawy i przystępny sposób prezentującego odkrycia neuronauki.

Najlepsza cena: Sensus
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 29.18 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
29.18 zł sensus.pl
mobi epub
od 26.26 zł
(dla stałych klientów)
29.18 zł ebookpoint.pl
mobi epub
30.32 zł inverso.pl
mobi epub
30.32 zł ibuk.pl
mobi epub
30.46 zł gandalf.com.pl
mobi epub
32.22 zł woblink.pl
mobi epub
34.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  22.74 zł
w programie Nexto Premium
35.25 zł nexto.pl
mobi epub
35.25 zł publio.pl
mobi epub
37.90 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
37.90 zł legimi.com
mobi epub
37.90 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Twój mózg bez tajemnic"