Rzecz o emocjach, uczuciach, śnieniu i myśleniu.

Sen, pamięć, mowa, odczuwanie przyjemności czy strachu – codziennie mamy do czynienia z tymi procesami i emocjami, ale jak mózg je tworzy? „Twój mózg bez tajemnic” jest zorganizowaną specjalnie dla czytelnika wycieczką po wnętrzu naszej głowy. Zabiera nas na nią neurobiolog Marc Dingman. Dowiemy się z niej, co się dzieje, kiedy mózg nie działa prawidłowo: dlaczego czasem cierpimy na bezsenność, depresję, ADHD, chorobę Alzheimera czy Parkinsona lub wpadamy w uzależnienie. Książka zawiera liczne interesujące przykłady z życia oraz ręczne ilustracje autora.

„Książkę czyta się jak zbiór opowiadań detektywistycznych, łączy ona klasyczne przypadki z historii neurologii z odkryciami dokonanymi dzięki najnowszym technologiom” – dr Stanley Finger, emerytowany profesor psychologii i nauk o mózgu Uniwersytetu Waszyngtona w St. Louis, autor „Origins of Neuroscience”

„Pouczająca, przystępnie napisana i ciekawa książka dla każdego, kto choć w najmniejszym stopniu interesuje się tym, jak pracuje mózg, i chciałby dowiedzieć się więcej, ale nie wie, od czego zacząć” – dr Dean Burnett, autor „Happy Mózg i Gupi muzg”

„Ta książka przejrzyście wyjaśnia, co naszym zdaniem wiemy o tym najbardziej tajemniczym narządzie. Dingman splata klasyczne studia przypadków z nowoczesnymi badaniami w łatwo przyswajalne rozdziały, tworząc doskonały podręcznik dla początkujących na temat błyskawicznie rozwijającej się dziedziny neuronauki” – Moheb Costandi, autor „Neuroplasticity” i „50 Human Brain Ideas You Really Need to Know”

„Ta książka to zabawna i pouczająca lektura… Bardzo dużo się nauczyłem i podobnie będzie z tobą!” – dr John E. Dowling, profesor badawczy w dziedzinie neuronauki, autor „Understanding the Brain: From Cells to Behavior to Cognition”

O Autorze:
Doktor MARC DINGMAN jest adiunktem na wydziale Biobehavioral Health Uniwersytetu Stanowego Pensylwanii oraz twórcą prezentowanego w serwisie YouTube popularnego cyklu „2-Minute Neuroscience” w ciekawy i przystępny sposób prezentującego odkrycia neuronauki.