ISBN:9788381912662

Droga krajowa numer 106

Autor: Antonio Talia

Wydawnictwo: Czarne

Oszczędzasz: 30%

O książce „Droga krajowa numer 106”; autor: Antonio Talia; wydawnictwo: Czarne [e-book do pobrania w formatach epub i kindle mobi]:

Kalabrię, malowniczy region na południu Włoch, od dziesiątek tak trawi poważna choroba. Nie są nią ubóstwo ani wyniszczające upały. Jest nią ’ndrangheta – tajna organizacja, która stała się najpotężniejszą strukturą mafijną w Europie. Jej wirus rozprzestrzenia się na całym świecie i pochłania coraz więcej ofiar. Mediolan i Duisburg, Toronto i Melbourne, Montevideo i Hongkong. Epidemia ’ndranghety nie oszczędziła żadnego z kontynentów.
Antonio Talia próbuje odkryć źródło przemocy i rusza w podróż drogą krajową numer 106. Pokonując ponad sto kilometrów południowym wybrzeżem Kalabrii, wśród gajów pomarańczowych i malowniczych miasteczek, szuka odpowiedzi na pytanie, jak to możliwe, że w tak pięknym i surowym krajobrazie kryją się odwieczne konflikty, bezwzględność i sieć przestępczych zależności.

Rekomendacje książki „Droga krajowa numer 106”; autor: Antonio Talia; wydawnictwo: Czarne [e-book do pobrania w formatach epub i kindle mobi]:
„Historia drogi krajowej numer 106 wciąż stanowi tabu. Bo we Włoszech, choć to XXI wiek, mafię nadal otacza zmowa milczenia. […] Książka Antonia Talii owo tabu łamie i próbuje tę zmowę przerwać” – Niccolò Zancan, „La Stampa”

„«Droga krajowa numer 106» to literacka podróż do mafijnego jądra ciemności […]. To zapis dziennikarskiego śledztwa, który czyta się jak mroczny kryminał” – Gaetano De Monte, „Dinamo Press”

„Antonio Talia prowadzi nas przez meandry historii ’ndranghety i próbuje rozszyfrować mafijną mentalność. Dzięki instynktowi dziennikarza śledczego, pasji powieściopisarza oraz zaangażowaniu rodowitego Kalabryjczyka stworzył reportaż przenikliwy, a zarazem pełen gniewu, który pozwala poznać istotę zła” – „Libera Informazione”

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 25.13 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
25.13 zł litres.pl
mobi epub
27.64 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 24.88 zł
(dla stałych klientów)
27.64 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29.55 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30.52 zł ibuk.pl
mobi epub
32.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  21.54 zł
w programie Nexto Premium
33.39 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
35.90 zł legimi.com
mobi epub
35.90 zł publio.pl
mobi epub
35.90 zł woblink.pl
mobi epub
35.90 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Droga krajowa numer 106"