ISBN:9788381913980

Lata

Autor: Annie Ernaux

Wydawnictwo: Czarne

Oszczędzasz: 25%

Annie Ernaux to bez wątpienia jedna z najważniejszych współczesnych pisarek francuskich, a jej autobiograficzne „Lata” (ebook w formacie epub, kindle mobi) po raz pierwszy ukazują się po polsku.

- Od czasów niedostatku po lata kapitalistycznego przesytu.
- Od powojennej młodości, kiedy rytm życia w małym normandzkim miasteczku wyznaczały święta religijne, po dorosłość, kiedy z religijną gorliwością czytało się Simone de Beauvoir.
- Od wstydu wychowania w robotniczej rodzinie po wstydliwe przyjemności klasy średniej.
A wszystko to na tle wielkiej historii, której motywem przewodnim było wyzwolenie. Wyzwolenie polityczne, wyzwolenie seksualne, wyzwolenie z klasowych ograniczeń.

Annie Ernaux mierzy się z zagadnieniami rewolucji obyczajowej, postępującego konsumpcjonizmu i sekularyzacji, przywołuje przełomowe momenty dla historii Francji i Europy.
„Chciałabym te liczne obrazy siebie, rozdzielone, niezsynchronizowane, połączyć nicią opowieści o swojej egzystencji od narodzin w czasie II wojny światowej aż do dzisiaj. O istnieniu poszczególnym, lecz jednocześnie wtopionym w historię pokolenia”.

Ebook „Lata” w mistrzowskim laboratorium prozy Annie Ernaux staje się zarówno biografią indywidualną, jak i całego pokolenia.

O Autorce:
Annie Ernaux (ur. 1940) – prozaiczka, feministka, jedna z najważniejszych współczesnych pisarek francuskich. Wychowała się w robotniczej dzielnicy normandzkiego miasteczka Yvetot, co znacząco wpłynęło na jej twórczość. Absolwentka wydziału literatury współczesnej na uniwersytetach w Rouen oraz w Bordeaux. Przez całe dorosłe życie po ukończeniu studiów pracowała jako nauczycielka języka francuskiego. Uczyła w gimnazjach i liceach, a potem w Narodowym Centrum Nauczania na Odległość. Zadebiutowała w 1974 roku powieścią „Les Armoires vides”. Jest autorką ponad 20 książek, m.in. wydanej po polsku mikropowieści „Miejsce”.
Laureatka wielu międzynarodowych nagród literackich, w tym Nagrody Renaudot (właśnie za „Miejsce”) oraz Nagrody im. Marguerite Yourcenar (za całokształt twórczości).
Jej autobiograficzna, a zarazem pokoleniowa opowieść „Lata” zdobyła Nagrodę Uniwersytetu Warwick, nagrodę przyznawaną przez Association Marguerite Duras, Nagrodę im. François Mauriaca, włoską Premio Strega Europeo, a także znalazła się na krótkiej liście nominowanych do Nagrody Bookera.
Annie Ernaux jest pierwszą kobietą, której dzieła ukazały się za życia w serii „Quarto” prestiżowego wydawnictwa Éditions Gallimard. Jest również doktorem honoris causa uniwersytetu Cergy-Pontoise.

Jak przeczytać ebook „Lata”; autor: Annie Ernaux; wydawca: Wydawnictwo Czarne [formaty do pobrania epub i kindle mobi]?
Książkę przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio, a także na czytnikach Kindle, inkBOOK, PocketBook, Onyx itp., na komputerze, telefonie i tablecie.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem ebooka.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 23.93 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23.93 zł publio.pl
mobi epub
25.25 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25.52 zł inverso.pl
mobi epub
27.12 zł woblink.pl
mobi epub
27.12 zł ibuk.pl
mobi epub
27.90 zł virtualo.pl
mobi epub
28.90 zł empik.pl
mobi epub
29.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19.14 zł
w programie Nexto Premium
29.67 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
31.90 zł legimi.com
mobi epub
od 28.71 zł
(dla stałych klientów)
31.90 zł ebookpoint.pl

E-booki podobne do "Lata"