ISBN:9788381963589

Początek końca historii. Tradycje polityczne w XIX wieku

Autor: Cichocki Marek

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy

Oszczędzasz: 31%

Czy można zrozumieć krytyczny stan współczesnej Europy i problem jej zagubionego miejsca w świecie bez znajomości europejskiej historii politycznej w XIX i XX wieku?

To temat eseju Marka Cichockiego, polskiego filozofa, politologa, historyka idei politycznych. Autor proponuje spojrzenie na Europę, zgodnie z którym historia ma znaczenie dla dzisiejszej tożsamości – przede wszystkim europejskiej kultury.

Rozważa współczesną Europę jako konkretną koncepcję nowoczesności w świecie oraz jako istniejący układ ekonomicznych, społecznych i politycznych sił stanowiący rezultat zachodzących przez ostatnie dwa stulecia procesów zmian. Pokazuje, jak w XIX w. rozpoczynał się proces kształtowania coraz mocniej ustrukturyzowanego i zawężonego modelu europejskiej nowoczesnej cywilizacji, rozumianej jako wyraz dokonującego się końca historii.

„Dochodzę do wniosku, że choć wprawdzie udało się Polakom znaleźć własne miejsce u końca historii, z czego powinni być dumni, to jednak dzisiaj podstawowe pytanie, przed którym stanęli, brzmi: w jaki sposób będą potrafili przeżyć koniec końca historii – pewnej historii europejskiej nowoczesności? Bo przecież ten koniec oznacza, że europejskie narody i państwa będą żyć w jakimś nowym świecie, podług zmienionych zasad, które dopiero zaczynają się wyłaniać i których zarysy wcale nie muszą budzić wielkiego optymizmu. Czy jesteśmy gotowi na tę nową odsłonę?” – Marek Cichocki

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.29 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 37.26 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
37.26 zł virtualo.pl
mobi epub
43.90 zł empik.pl
mobi epub
45.32 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 41.31 zł
(dla stałych klientów)
45.90 zł ebookpoint.pl
mobi epub
47.52 zł ibuk.pl
mobi epub
  32.40 zł
w programie Nexto Premium
50.22 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
54.00 zł legimi.com
mobi epub
54.00 zł publio.pl
mobi epub
54.00 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Początek końca historii. Tradycje polityczne w XIX wieku"