ISBN:9788381987967

Jak czytać rozumieć i przekładać polskie umowy na angielski?

Autor: Leszek Berezowski

Wydawnictwo: C.H. Beck

Praktyczny przewodnik dla wszystkich osób, które stykają się z umowami pisanymi w języku angielskim.

Poradnik dotyczy tłumaczenia polskich umów, które jak powszechnie wiadomo, odróżnia od angielskich nie tylko język, ale przede wszystkim prawo wyrosłe z zupełnie odmiennych tradycji. Wiele podstawowych polskich terminów nie ma przecież prostych angielskich odpowiedników, a życie tłumacza dodatkowo utrudniają radykalne zmiany zachodzące w języku, w jakim formułuje się obecnie umowy w krajach anglosaskich.

W książce:

  • szczegółowo omówiono terminologię występującą w polskich umowach,
  • przedstawiono interpretacje całych zwrotów i zdań na autentycznych przykładach
  • wskazano na różnice pomiędzy polskimi a anglosaskimi zwyczajami, pojęciami, instytucjami i tradycjami kryjącymi się za doborem poszczególnych terminów.

Książka przedstawia dwa podejścia do przekładu umów – tradycyjne, zakorzenione w klasycznym słownictwie i cechach gramatycznych oraz uproszczone, inspirowane postulatami zyskującego coraz większą popularność ruchu prostego języka prawa.

Poradnik może pełnić funkcje zarówno podręcznika, jak i słownika. Podręcznika, ponieważ stopniowo wprowadza czytelnika w arkana przekładu różnych typów umów, ukazuje, jak dobierać ekwiwalenty poszczególnych terminów i jakich rozwiązań unikać, a słownika, gdyż wyposażona jest w indeks, który pozwala szybko odnaleźć dany termin i zapoznać się z opcjami jego przekładu oraz uzasadnieniem ich doboru.

Autor po raz kolejny, w charakterystycznym dla siebie i bardzo lubianym przez czytelników stylu, prosto, jasno i niezwykle czytelnie odpowiada na najtrudniejsze pytania tłumaczy. Książka jest więc niezwykle pomocnym narzędziem dla każdego, kto przekłada polskie umowy na język angielski. Podobnie jak w przypadku pozostałych tytułów serii, bazuje na autentycznych przykładach tekstów źródłowych.

Polecamy pozostałe książki serii:

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.57 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 104.49 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
104.49 zł ibuk.pl
pdf
105.59 zł gandalf.com.pl
pdf
od 98.69 zł
(dla stałych klientów)
109.65 zł ebookpoint.pl
pdf
109.65 zł onepress.pl
pdf
  77.40 zł
w programie Nexto Premium
119.97 zł nexto.pl
pdf
129.00 zł legimi.com
pdf
129.00 zł swiatebookow.pl
pdf
129.00 zł virtualo.pl

Leszek Berezowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Jak czytać rozumieć i przekładać polskie umowy na angielski?"