ISBN:9788382028461

Księga zaginionych opowieści. Część 1

Autor: John Ronald Reuel Tolkien

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 42.00 zł.

Oszczędzasz: 22%

Księga zaginionych opowieści. Część 1 to tom pierwszy Historii Śródziemia, najbardziej oczekiwanego przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowego cyklu książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec. Polskie wydanie zatem będzie pierwszą pełną edycją zagraniczną Tolkienowskiego oryginału.

Cykl krok po kroku pokazuje, jak był tworzony świat Śródziemia oraz zawiera oprócz wcześniejszych wersji niektórych opowiadań także niedokończone opowieści, wiersze, poematy, listy i komentarze J.R.R. Tolkiena. Tylko znajomość Historii Śródziemia pozwala wypełnić wszystkie luki w wiedzy o Śródziemiu i delektować się w pełni ogromem i bogactwem wykreowanego przez autora Władcy Pierścieni świata.

Dwa pierwsze tomy, pod wspólnym tytułem Księga zaginionych opowieści, prezentują różne wersje z komentarzami tych opowiadań i wydarzeń, które stały się najwcześniejszymi formami mitów składających się na Silmarillion. To właśnie tu chronologicznie po raz pierwszy pojawiają się Valarowie, Dzieci Iluvatara, elfowie i ludzie, krasnoludowie i orkowie oraz krainy, w których została umiejscowiona ich historia: Valinor na drugim krańcu zachodniego oceanu, Śródziemie i Wielkie Krainy pomiędzy morzami wschodu i zachodu, oraz złowieszczy Angband, siedziba Morgotha, Władcy Ciemności, którego najwierniejszy sługa Sauron stoczy później Wojnę o Pierścień.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.30 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 43.59 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 39.23 zł
(dla stałych klientów)
43.59 zł ebookpoint.pl
mobi epub
44.79 zł publio.pl
mobi epub
46.10 zł gandalf.com.pl
mobi epub
47.90 zł virtualo.pl
mobi epub
48.72 zł ibuk.pl
mobi epub
50.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  33.60 zł
w programie Nexto Premium
52.08 zł nexto.pl
mobi epub
od 9.99 zł
(w abonamencie)
56.00 zł legimi.com
mobi epub
56.00 zł woblink.pl

John Ronald Reuel Tolkien - inne e-booki

E-booki podobne do "Księga zaginionych opowieści. Część 1"