ISBN:9788382231205

Wymagania dotyczące wyglądu pracownika jako ingerencja w sferę jego wolności

Autor: Irmina Miernicka

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 63.00 zł.

Rozwój zagranicznych przedsiębiorstw oraz dużych korporacji na polskim rynku sprawił, że reguły dotyczące wyglądu pracownika podczas wykonywania jego obowiązków stały się bardziej restrykcyjne. Znaczenie i potencjał ekono­miczny dress code’u dostrzegają również pracodawcy, w interesie których leży to, aby pracownicy przyczyniali się do wzmacniania wizerunku firmy. Z drugiej strony zagadnienie to stanowi ograniczenie wolności zatrudnionych osób, a w skrajnych sytuacjach może prowadzić nawet do naruszenia dóbr oso­bistych oraz dyskryminacji.

Publikacja stanowi kompleksową analizę zagadnienia ingerencji w wygląd pra­cownika z punktu widzenia prawa pracy, z uwzględnieniem uzasadnienia praw­nego, form i granic ingerencji w tę sferę życia, a także konsekwencji dla stron stosunku pracy w przypadku przekroczenia swoich uprawnień w omawianym zakresie. Poruszono w niej również problematykę środków ochrony indywidu­alnej, uwzględniając obecną sytuację epidemiczną w kraju.

Adresaci: Książka przeznaczona jest zarówno dla prawników zajmujących się sporami z zakresu prawa pracy, jak i pracodawców oraz pracowników działów zasobów ludzkich, ustalających wymagania dotyczące wyglądu pracowników. Ze wzglę­du na uniwersalny charakter zawartej w niej problematyki może zainteresować również osoby zatrudnione na każdym z etapów kariery zawodowej.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.39 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 70.56 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
70.56 zł ebuczek.pl
pdf
73.10 zł gandalf.com.pl
pdf
74.76 zł swiatebookow.pl
pdf
75.60 zł zinamon.pl
pdf
  50.40 zł
w programie Nexto Premium
78.12 zł nexto.pl
pdf
78.96 zł ibuk.pl
pdf
84.00 zł legimi.com
pdf
84.00 zł woblink.pl
pdf
84.00 zł virtualo.pl

Irmina Miernicka - inne e-booki