ISBN:9788382238167

MERITUM Prawo pracy 2021

Autor: Kazimierz Jaśkowski

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 165.00 zł.

18. wydanie cenionego przez czytelników kompendium wiedzy z zakresu prawa pracy, w którym w sposób przystępny omówiono zasady stosowania przepisów w praktyce. Czytelnik znajdzie tu kompleksowe informacje na temat indywidualnego i zbiorowego prawa pracy poczynając od momentu przyjęcia pracownika do pracy na ustaniu stosunku pracy kończąc.

W kolejnej edycji omówiono regulacje „covidowe” na wszystkich płaszczyznach prawa pracy. Przedstawiono m.in. następujące zmiany dotyczące:

przepisów „covidowych” wprowadzających obowiązkowe odosobnienie pracownika (usprawiedliwiona przyczyna nieobecności pracownika), możliwości udzielenia przez pracodawcę urlopu bez zgody pracownika, z pominięciem planu urlopów (w związku z pandemią), dodatkowego zasiłku opiekuńczego w związku z COVID-19, wynagrodzenia za przestój w czasie pandemii, nowych obowiązków i uprawnień pracodawcy związanych z epidemią koronawirusa, m.in. przetwarzania danych osobowych o stanie zdrowia pracownika, możliwości przeprowadzania szkoleń BHP z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, obowiązku przeprowadzania badań wstępnych, okresowych i kontrolnych (czasowe zawieszenie), konieczności zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom z uwzględnieniem zagrożenia epidemicznego – aktualizacja oceny ryzyka zawodowego, pracy zdalnej w kontekście epidemicznym, w tym sytuacji kiedy pracodawca może zlecić pracę w formie pracy zdalnej, różnic między pracą zdalną a telepracą uregulowaną w kodeksie pracy, nowego rozporządzenia w sprawie dokumentacji pracowniczej, uproszczonej procedury legalizującej pobyt cudzoziemców i podejmowania przez nich pracy na terytorium Polski, wydłużenia okresu ważności kart pobytu, wiz pobytowych, przedłużenia prawa cudzoziemca do pracy sezonowej po upływie ważności zezwolenia, obowiązku zgłaszania do ZUS (już od 1 stycznia 2021 r.) umowy o dzieło, możliwości wydłużenia (lub przesunięcia) terminu realizacji lub zmiany warunków umów z zakładami pracy chronionej (w związku z ograniczaniem negatywnych skutków COVID-19), obniżenia wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych (w związku z COVID-19), szczególnych regulacji w zakresie stosowania układów zbiorowych pracy (lub regulaminów zatrudniania) w okresie zagrożenia epidemicznego, zagadnienia tzw. whistleblowingu – funkcji sygnalistów zgłaszających nieprawidłowości w firmie w odniesieniu do różnych branż (np. lotniczej, bankowej).

Czytelnicy znajdą również przegląd najnowszego orzecznictwa w sprawach z zakresu prawa pracy, a także zaktualizowane stawki i wskaźniki (w treści poszczególnych rozdziałów i syntetycznie w aneksie na końcu książki).

Atutem książki jest poradnikowe ujęcie prezentowanej tematyki. Zastosowany w opracowaniu przystępny język, pozbawiony „żargonu” prawniczego pozwala na korzystanie z książki osobom zajmującym się sprawami kadrowymi, które jednak nie posiadają wykształcenia prawniczego.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.101 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 183.85 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
183.85 zł ebuczek.pl
pdf
182.34 zł gandalf.com.pl
pdf
195.80 zł swiatebookow.pl
pdf
198.00 zł zinamon.pl
pdf
206.80 zł ibuk.pl
pdf
220.00 zł woblink.pl

Kazimierz Jaśkowski - inne e-booki