Ebook „Podstawy” (formaty epub, kindle mobi) opowiada o podstawowych prawdach, które odkrywamy, badając naszą rzeczywistość. I o tym, co się za nimi kryje, bo fakty, opisujące, jak działa Wszechświat – i nasz rozum, dzięki któremu potrafimy je poznać – to jeszcze nie wszystko.
Największe umysły w historii, ludzie tacy jak Galileusz, Johannes Kepler, Isaac Newton, Michael Faraday, James Clerk Maxwell uważali, że przez badanie świata zbliżają się do Boga.
Czy badania naukowe mogą doprowadzić nas do odpowiedzi na fundamentalne pytania o cel i sens?

Duch gigantów nauki unosi się nad książką noblisty Franka Wilczka, który odrzuca wszystkie dogmaty i w poszukiwaniu odpowiedzi na fundamentalne, ostateczne pytania sięga do podstawowych zasad rządzących naszą rzeczywistością.

„Podstawy. Dziesięć kluczy do rzeczywistości”; autor: Frank Wilczek [ebook do pobrania w formacie epub i kindle mobi] – rekomendacje:

„Klarowna, pasjonująca opowieść o podstawach, które Wilczek nazywa «najważniejszym przesłaniem współczesnej fizyki». I nie ma na myśli jedynie faktów opisujących, jak działa świat, ale także sposób myślenia, który doprowadził do ich odkrycia” – „Scientific American”

„Frank Wilczek nieustannie odkrywa nowe sposoby prezentowania ważnych idei, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć, co one oznaczają” – „Physics World”

„To jest książka o ważnych ideach, a nie o przemijających modach. Prezentuje głębokie zasady, a nie suche fakty. Stanowi rzadką okazję do zajrzenia w głąb umysłu jednego z czołowych fizyków świata” – Sean Carroll, autor książek „Coś głęboko ukrytego” i „Cząstka na końcu Wszechświata”

„Pod niezrozumiałym chaosem otaczającego nas świata znajduje się niewidoczne królestwo subtelnego matematycznego piękna, fundament podstawowych zasad, z którego wywodzi się cała natura. Niewielu żyjących uczonych osiągnęło więcej niż Frank Wilczek, który przyczynił się do poznania tej głęboko ukrytej warstwy istnienia. Wilczek zabiera nas w zapierającą dech w piersiach podróż do granic fizyki, uświadamiając nam jednocześnie, że możliwość dostrzeżenia podstaw rzeczywistości stanowi ogromny zaszczyt i wielki przywilej rodzaju ludzkiego” – Paul Davies, autor książek „Milczenie gwiazd” i „Kosmiczna wygrana”

O Autorze:
Frank Wilczek otrzymał w 2004 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Jest profesorem fizyki w Massachusetts Institute of Technology, a także profesorem na Uniwersytecie Stanu Arizona i Uniwersytecie Sztokholmskim. Zdobył wiele nagród, zarówno za prace naukowe, jak i publikacje przeznaczone dla szerszego kręgu odbiorców. Jest autorem m.in. książek „Piękne pytanie” i „Lekkość bytu”, a także setek artykułów w czołowych czasopismach naukowych. W dzienniku „Wall Street Journal” regularnie ukazują się jego felietony w rubryce zatytułowanej „Wszechświat Wilczka”.

Jak przeczytać ebook „Podstawy. Dziesięć kluczy do rzeczywistości”; autor: Frank Wilczek [formaty do pobrania epub i kindle mobi]?
Książkę przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio, a także na czytnikach Kindle, inkBOOK, PocketBook, Onyx itp., na komputerze, telefonie i tablecie.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem ebooka.


Zobacz też inne książki z serii „Na Ścieżkach Nauki” dostępne w Publio.