ISBN:9788382347906

Krewniacy. Życie, miłość , śmierć i sztuka Neandertalczyków

Autor: Rebecca Wragg-Sykes

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 528

Opłacalność: 7.39 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 28.80 zł.

Oszczędzasz: 19%

Książka "Krewniacy" to najlepszy przewodnik po wiedzy na temat neandertalczyków. Jednocześnie to jedna z pierwszych książek przedstawiająca zupełnie nowy i sprzeczny z wcześniejszymi wyobrażeniami wizerunek naszych krewnych.

Rebecca Wragg Sykes dowodzi, że nie były to prymitywne istoty, ale ciekawi świata bystrzy obserwatorzy, a także wynalazcy, obdarzeni zdolnością przystosowywania się do zmiennych warunków, dzięki czemu zdołali przetrwać przeszło 300 000 lat w czasach ogromnych zaburzeń klimatycznych.

Dużą część cech definiujących Homo sapiens sapiens mieli również neandertalczycy, a pozostałości ich DNA istnieją w naszych komórkach. Przejawiali zdolność do planowania i współpracy, do rzemiosła, altruizm, poczucie estetyki, wyobraźnię, a może nawet pragnienie transcendencji wykraczające dalej niż moralność.

Książka "Krewniacy" ukazuje neandertalczyków w zupełnie nowym świetle (podobnie jak "Sapiens. Od zwierząt do bogów" Harariego - ludzi), przedstawiając pełną głębokich treści opowieść, w której człowieczeństwo jawi się jako nasza pradawna wspólna spuścizna.

Piękna, sugestywna, wiarygodna.
profesor Brian Cox

Ważna lektura nie tylko dla wszystkich interesujących się naszymi pradawnymi kuzynami, lecz także dla wszystkich, których ciekawi ludzkość.
Yuval Noah Harari, autor "Sapiens. Od zwierząt do bogów"

Rebecca Wragg Sykes całą swoją karierę naukową poświęciła badaniu życia neandertalczyków. Studiowała na uniwersytetach w Bristolu, Southampton i Sheffield. Obecnie jest stypendystką programu im. Marii Curie-Skłodowskiej, pracuje w laboratorium PACEA Université de Bordeaux, badając ślady neandertalczyków w regionie Masywu Centralnego.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.26 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 39.01 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 35.11 zł
(dla stałych klientów)
39.01 zł ebookpoint.pl
mobi epub
39.51 zł gandalf.com.pl
mobi epub
43.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
44.16 zł ibuk.pl
mobi epub
  28.80 zł
w programie Nexto Premium
44.64 zł nexto.pl
mobi epub
44.64 zł publio.pl
mobi epub
48.00 zł virtualo.pl
mobi epub
od 9.99 zł
(w abonamencie)
48.00 zł legimi.com
mobi epub
48.00 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Krewniacy. Życie, miłość , śmierć i sztuka Neandertalczyków"