ISBN:9788382460490

Struktura zmodyfikowanych typów przestępstw. Analiza teoretyczna

Autor: Joanna Brzezińska

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

W książce zaprezentowano rozważania dotyczące m.in.: • płaszczyzn modyfikowania typu podstawowego przestępstwa, • konstrukcji poszczególnych typów zmodyfikowanych: uprzywilejowanych oraz kwalifikowanych, • właściwości analizowanych struktur normatywnych, a zwłaszcza dynamiki, relacyjności, samodzielności oraz proporcjonalności i dysproporcji występujących między nimi.

Wskazano ponadto szczególne zagadnienia z zakresu odpowiedzialności karnej w odniesieniu do badanej kategorii przestępstw (m.in. problematykę form stadialnych oraz postaci zjawiskowych, kwestię błędu co do okoliczności stanowiących znamię czynu zabronionego, relacje występujące między normami sankcjonowaną i sankcjonującą, a także rodzaje zbiegów) oraz scharakteryzowano te, które w sposób zasadniczy rzutują na specyfikę typów zmodyfikowanych. Szczegółowo scharakteryzowano te zagadnienia, które w sposób zasadniczy rzutują na specyfikę typów zmodyfikowanych. Na podstawie porównania rozwiązań normatywnych przyjętych w poszczególnych regulacjach kodeksowych określono tendencje w zakresie częstotliwości oraz charakteru typizacji przestępstw zmodyfikowanych występujące w przeszłości oraz dominujące obecnie.

Książka zainteresuje zarówno przedstawicieli praktyki wymiaru sprawiedliwości – sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych, jak i osoby zajmujące się dogmatyką prawa karnego.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.48 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 88.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
92.22 zł ebuczek.pl
pdf
88.00 zł ibuk.pl
pdf
88.88 zł gandalf.com.pl
pdf
99.00 zł zinamon.pl
pdf
  66.00 zł
w programie Nexto Premium
102.30 zł nexto.pl
pdf
110.00 zł woblink.pl
pdf
110.00 zł legimi.com
pdf
110.00 zł virtualo.pl
pdf
110.00 zł swiatebookow.pl

Joanna Brzezińska - inne e-booki