ISBN:9788382461213

Kodeks pracy. Komentarz

Autor: Kazimierz Jaśkowski

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 154.28 zł.

W komentarzu uwzględniono wszystkie zmiany, które miały miejsce od czasu ostatniej edycji w 2019 r. W szczególności omówiono zmienione oraz nowe przepisy dotyczące: udostępniania pracodawcy danych osobowych pracownika i ich przetwarzania, monitoringu w zakładzie pracy, zasad zatrudniania młodocianych, dyskryminacji pracownika, mobbingu i świadectwa pracy oraz instytucję tzw. tymczasowego przywrócenia pracownika do pracy (art. 4772 § 2 k.p.c.). Zawarto także usystematyzowany przegląd regulacji szczególnych związanych z epidemią COVID-19, pozostających w związku z prawem pracy i prawem zatrudnienia w odniesieniu do zatrudnienia cywilnoprawnego i tzw. samozatrudnienia, w tym zwłaszcza regulacji dotyczących pracy zdalnej.


W książce przepisy są komentowane przystępnie, bez nadmiernych rozważań teoretycznych, i ilustrowane orzecznictwem Sądu Najwyższego (także niepublikowanym), Trybunału Konstytucyjnego oraz Trybunału Sprawiedliwości UE, a także Naczelnego Sądu Administracyjnego. Na potrzeby praktyki zamieszczone zostały informacje o opodatkowaniu świadczeń pracowniczych. W publikacji znajdują się również wybrane akty prawne niezbędne do stosowania przepisów prawa pracy wraz z usystematyzowanym orzecznictwem Sądu Najwyższego, a także rozbudowany indeks rzeczowy.


W załączniku „Przepisy europejskiego prawa pracy z orzecznictwem” znajduje się zbiór najważniejszych regulacji obowiązującego w Polsce europejskiego prawa pracy opracowanych w polskiej i angielskiej wersji językowej. Są to zarówno akty ponadkodeksowe, jak i dyrektywy, które są wzorcem zmian w polskim prawie pracy. Zbiór przepisów zawiera ponadto bogaty wybór orzecznictwa TSUE. Załącznik przygotowany został w wersji elektronicznej [www.kodeks-pracy-komentarz-wyd-12.wolterskluwer.pl] i jest dostępny po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego.


 Publikacja przeznaczona jest dla sędziów, adwokatów, radców prawnych. Zainteresuje pracowników działów HR oraz działaczy związkowych. Ze względu na przystępność, zwartość i uporządkowanie problemowe treści może być także pomocna w dydaktyce.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.92 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 168.25 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
169.69 zł ebuczek.pl
pdf
168.25 zł gandalf.com.pl
pdf
180.67 zł swiatebookow.pl
pdf
180.67 zł swiatebookow.pl
pdf
182.70 zł zinamon.pl
pdf
  121.80 zł
w programie Nexto Premium
188.79 zł nexto.pl
pdf
190.82 zł ibuk.pl
pdf
203.00 zł woblink.pl
pdf
203.00 zł virtualo.pl

Kazimierz Jaśkowski - inne e-booki