Kodeks pracy 2023. Praktyczny komentarz z przykładami” to pierwsza na rynku wydawniczym publikacja, w której omówiono obowiązujące od 26 kwietnia 2023 r. rewolucyjne zmiany w prawie pracy. Dostosowują one polskie przepisy do dyrektywy work-life balance i tzw. dyrektywy rodzicielskiej. W komentarzu jest ponad 200 przykładów, a ponadto są w nim tabelaryczne zestawienia i wzory dokumentów.

Właśnie dzięki temu z zawartych w komentarzu wyjaśnień skorzystają przede wszystkim praktycy – specjaliści z działów personalnych i HR, którzy na co dzień stosują prawo pracy i są odpowiedzialni za prawidłowe i zgodne z prawem prowadzenie spraw kadrowych.

W komentarzu omówiono m.in.:

● zmiany w zawieraniu umów na okres próbny,

● nowe zasady sporządzania informacji o warunkach zatrudnienia,

● zmiany w udzielaniu urlopów rodzicielskich,

● udzielanie nowego urlopu opiekuńczego i zwolnienia od pracy z tytułu siły wyższej,

● nowe zasady wykonywania pracy zdalnej,

● warunki przeprowadzania kontroli trzeźwości.

Kadrowcy znajdą w książce odpowiedzi na nurtujące ich pytania – m.in. o to:

● komu przysługuje dodatkowe 9 tygodni urlopu rodzicielskiego,

● na jaki czas zawierać umowy na okres próbny,

● kto jest uprawniony do urlopu opiekuńczego,

● na czym polega okazjonalna praca zdalna,

● co zmieniło się w zakresie ochrony rodziców w pracy.

Szczególną uwagę zwróciliśmy na praktyczne omówienie najnowszych zmian przepisów wprowadzonych do Kodeksu pracy w 2023 r. Zostały one wyróżnione pogrubioną czcionką, aby można było łatwo je odszukać. Są też wyczerpująco skomentowane przez najlepszych ekspertów z zakresu prawa pracy. Autorzy książki są praktykami, którzy stosują przepisy Kodeksu pracy na co dzień.


Sprawdź, co doradzają eksperci – i nie daj się zaskoczyć!



ATUTY PUBLIKACJI:

Pierwsza publikacja na rynku, która dokładnie objaśnia najnowsze zmiany w Kodeksie pracy dostosowujące polskie przepisy do dyrektywy work-life balance i tzw. dyrektywy rodzicielskiej.

To przystępne i wyczerpujące opracowanie jest wsparciem dla specjalistów z działów personalnych i HR. Zainteresuje też pracodawców, dyrektorów działów HR oraz biura rachunkowe, które prowadzą obsługę w zakresie kadr i płac.