ISBN:9788382861266

Kodeks postępowania karnego. Komentarz

Autor: Krzysztof Eichstaedt, Michał Kurowski, Barbara Augustyniak Dariusz Świecki

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 3460

Opłacalność: 7.84 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 271.20 zł.

Kolejne wydanie znanego komentarza autorstwa wybitnych prawników praktyków zostało napisane z myślą o wszystkich, którzy poszukują merytorycznych wskazówek przy rozwiązywaniu konkretnych problemów prawnych. W publikacji główny nacisk położono na zagadnienia sporne przy stosowaniu przepisów Kodeksu postępowania karnego – celem autorów było, by komentarz nie kończył się tam, gdzie zaczynają się problemy.

W szóstym wydaniu książki wyjaśniono przepisy nowe lub zmienione w wyniku nowelizacji przeprowadzonych w latach 2020–2021, przedstawiając ich interpretację także pod kątem projektowanej funkcjonalności. Wprowadzone zmiany dotyczą m.in.: • gwarancji procesowych wobec pokrzywdzonego, w tym domniemania jego małoletniości oraz obowiązku zebrania informacji o pokrzywdzonym i odebrania od niego oświadczenia związanego ze stosowaniem środków ochrony i bezpieczeństwa, • prowadzenia posiedzenia w przedmiocie tymczasowego aresztowania oraz rozprawy w formie zdalnej, • orzekania kary łącznej, • poręczenia majątkowego, którego przedmiot nie może pochodzić z przysporzenia, • posiedzenia wstępnego, • ścigania sprawców przestępstw związanych z wykorzystaniem danych informatycznych, • stosowania listu żelaznego.

Autorzy wykorzystali dotychczasowy dorobek piśmiennictwa prawniczego, w tym wypowiedzi odnoszące się do nowych i starych przepisów, omówili poglądy doktryny, a także stanowisko jej przedstawicieli w kwestiach spornych. Zebrali również dorobek judykatury, szczególnie pod względem jego aktualności na gruncie nowych oraz zmienionych przepisów. Powołali orzeczenia najistotniejsze, zwłaszcza o charakterze precedensowym, gdy przedstawiony pogląd ma znaczenie dla praktyki.

Publikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla praktyków prawa: sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych. Stanowi też niezbędne źródło wiedzy dla aplikantów zawodów prawniczych.

Redaktor naukowy książki Dariusz Świecki jest profesorem Uniwersytetu Łódzkiego, sędzią Sądu Najwyższego, autorem licznych publikacji naukowych, przez wiele lat orzekał w sądach powszechnych. Pozostali autorzy to sędziowie sądów powszechnych i prokurator, związani z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.149 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 271.20 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
282.98 zł ebuczek.pl
pdf
271.20 zł ibuk.pl
pdf
305.10 zł zinamon.pl
pdf
  203.40 zł
w programie Nexto Premium
315.27 zł nexto.pl
pdf
339.00 zł woblink.pl
pdf
339.00 zł virtualo.pl
pdf
403.41 zł gandalf.com.pl

Krzysztof Eichstaedt - inne e-booki

Michał Kurowski - inne e-booki

Barbara Augustyniak Dariusz Świecki - inne e-booki