ISBN:9788382861365

Bezpieczeństwo zdrowotne w praktyce medycznej

Autor: Monika Sadowska Wojciech Lis

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 248

Opłacalność: 33.4 zł/100 stron

Każdy pacjent, korzystając z opieki zdrowotnej, oczekuje, że uzyska fachową pomoc medyczną oraz że udzielane mu świadczenia zdrowotne będą dla niego bezpieczne. Niestety, zdarza się, iż zamiast poprawy stanu zdrowia dochodzi do jego pogorszenia.

Pandemie i związana z nimi niepewność, nieprecyzyjne przepisy prawne, niedobór kadr medycznych, przeciążenie pracą, paternalistyczny sposób traktowania pacjentów mają ogromny wpływ na jakość opieki medycznej i związane z tym bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów. By zminimalizować ryzyko związane z tymi zagrożeniami autorzy zwracają szczególną uwagę na najbardziej optymalny sposób zorganizowania systemu ochrony zdrowia, zasady udzielania świadczeń zdrowotnych, współdziałanie profesjonalistów medycznych z pacjentami. Książka w praktyczny sposób wskazuje, jak poprawić bezpieczeństwo na wszystkich etapach procesu diagnostyczno-terapeutycznego, a także jak ważne jest zaangażowanie osób udzielających świadczeń zdrowotnych z jednej strony oraz aktywność ze strony pacjentów świadomych swoich praw i ciążących na nich obowiązków, z drugiej strony.

Publikacja zainteresuje adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów, a także menedżerów podmiotów leczniczych, personel medyczny i przede wszystkim samych pacjentów.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.45 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 82.82 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
84.72 zł ebuczek.pl
pdf
82.82 zł ibuk.pl
pdf
90.90 zł zinamon.pl
pdf
  50.50 zł
w programie Nexto Premium
93.93 zł nexto.pl
pdf
101.00 zł virtualo.pl
pdf
101.00 zł woblink.pl
pdf
101.00 zł legimi.com
pdf
101.00 zł swiatebookow.pl
pdf
104.63 zł gandalf.com.pl