ISBN:9788383184135

Kamerdyner świata. Jak Wielka Brytania wstąpiła na służbę u oligarchów, kleptokratów i kombinatorów

Autor: Oliver Bullough

Wydawnictwo: WAB

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 29.90 zł.

Oszczędzasz: 30%

Kryzys sueski z 1956 roku był momentem, w którym Wielka Brytania, niegdyś supermocarstwo, została zmuszona do ustąpienia miejsca Stanom Zjednoczonym. Straciła imperium i rolę światowego lidera.
Odnalazła ją na dość zaskakującym polu. W bestsellerowym Kamerdynerze swiata Oliver Bullough ujawnia, jak Wielka Brytania znalazła się na powrót w centrum globalnej gospodarki. Chociaż Zjednoczone Królestwo szczyci się tym, że przestrzega zasad fair play i rządów prawa, niewiele krajów robi więcej, aby udaremnić globalne wysiłki antykorupcyjne.
Bullough przedstawia otwierającą oczy analizę historii gospodarczej Wielkiej Brytanii, która korzystając z pozostałości po systemie kolonialnym stała się rajem dla przestępców finansowych, despotów i oligarchów, pozwalając im swobodnie prać pieniądze, prowadzić
interesy i ukrywać się przed sprawiedliwością.

Oliver Bullough - brytyjski pisarz i dziennikarz. Jego artykuły ukazywały się w dziennikach „The Guardian”
i „The New York Times” oraz brytyjskim czasopiśmie „GQ”. Autor książek: Kraina szmalu. Dlaczego złodzieje i oszuści rzadza swiatem, Ostatni Rosjanin (za którą został
nominowany do Nagrody im. Williama Dolmana i zdobył Nagrodę Corneliusa Ryana przyznawaną przez Overseas Press Club) oraz Kaukaz. Niech swiat rozbrzmiewa nasza chwała (za którą otrzymał nominację do Nagrody Orwella). Mieszka w Londynie.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.23 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 30.09 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
30.09 zł publio.pl
mobi epub
od 32.89 zł
(dla stałych klientów)
36.54 zł ebookpoint.pl
mobi epub
39.98 zł ibuk.pl
mobi epub
42.99 zł virtualo.pl

Oliver Bullough - inne e-booki

E-booki podobne do "Kamerdyner świata. Jak Wielka Brytania wstąpiła na służbę u oligarchów, kleptokratów i kombinatorów"