ISBN:9788383282480

Postępowanie podatkowe a postępowanie karne skarbowe

Autor: Dariusz Strzelec

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

Stron: 352

Opłacalność: 34.33 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 120.84 zł.

\n\nWskazując na relacje pomiędzy prawem podatkowym a prawem karnym skarbowym podkreśla się najczęściej, iż normy tego ostatniego zabezpieczają prawidłowe funkcjonowanie systemu podatkowego. Ten związek sprowadza się do stwierdzenia, że w przepisach prawa podatkowego znajdują się normy sankcjonowane, przewidujące określone wzorce postępowania, a przepisy prawa karnego skarbowego zawierają zasadniczo normy sankcjonujące. \n\nNiniejsze opracowanie omawia wybrane zagadnienia wzajemnych relacji, jakie zachodzą pomiędzy postępowaniami podatkowymi oraz karnoskarbowymi, a także wątpliwości jakie powstają na styku obu tych procedur, w tym np. kwestie.:

wykorzystania dowodów z postępowania karnego w postępowaniu podatkowym, wszczynania postępowań karnych skarbowych w celu zawieszania terminów przedawnienia, wpływu rozstrzygnięć sądowych na postępowanie podatkowe.

\n\nPublikacja jest przeznaczona dla pełnomocników, w tym adwokatów, radców prawnych i do radców podatkowych. Zainteresuje również sędziów i przedstawicieli organów podatkowych. \n\n„Zakreślenie wyboru tematu, celu pracy i obszarów badawczych wskazuje na to, że Autor podjął tematykę oryginalną pod względem badawczym i istotną nie tylko dla praktyki stosowania prawa, ale także istotną w aspekcie teoretycznym. Dotychczas w piśmiennictwie naukowym w Polsce można znaleźć szereg opracowań dotyczących procedury i podatkowej, i karnej skarbowej, ale nie ma monografii o takiej intelektualnej klasie, jak ta, która stanowi przedmiot recenzji”. \nProf. dr hab. Andrzej Gomułowicz

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.66 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 120.84 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
160.53 zł ebuczek.pl
pdf
120.84 zł gandalf.com.pl
pdf
128.16 zł swiatebookow.pl
pdf
129.60 zł zinamon.pl
pdf
135.36 zł ibuk.pl

Dariusz Strzelec - inne e-booki