Terminologia unijna a pewność prawa w sferze usług użyteczności publicznej
Wydawnictwo: C.H.Beck
Przedmiotem rozważań są wątpliwości i kontrowersje towarzyszące istniejącym interpretacjom każdego z opisanych terminów wpływających na reguły funkcjonowania unijnego rynku usług użyteczności publicznej oraz potencjalne konsekwencje prawne i gospodarcze popełnianych błędów. Należy przy tym zastrzec, że dokonane omówienia dalekie są od wyczerpania tematu (nie stanowią pełnej listy problemów, które ujawniły się w przeszłości).
Jednym z powodów, dla których powstała ta książka był zamiar zachęcenia teoretyków i praktyków, którzy zajmują się tematyką funkcjonowania w środowisku rynkowym usług w ogólnym interesie gospodarczym do „ostrożnego" posługiwania się pojęciami prawnymi i definicjami, na jakie można natrafić analizując i stosując przepisy znajdujące swoje źródło w unijnych aktach prawnych.
Jak podkreśla Autor monografii, celem recenzowanej pracy jest przybliżenie definicji wybranych pojęć z zakresu terminologii unijnej, jak również i przede wszystkim zwrócenie uwagi na pewne wątpliwości i kontrowersje interpretacyjne. W tekście zarysowane zostały także potencjalne konsekwencje omyłek co do interpretacji pojęć. (...) Przedmiotowa siatka pojęciowa została opisana w klarowny i przystępny sposób, zwracający uwagę na interdyscyplinarny charakter podejmowanych kwestii – ich wymiar prawny i ekonomiczny. Dzięki licznym odwołaniom do orzecznictwa TSUE i innych opracowań, możliwe jest także prześledzenie ewolucji interpretacji tych pojęć.
dr hab. Jacek Lewkowicz
Katedra Ekonomii Politycznej
Wydział Nauk Ekonomicznych
Uniwersytet Warszawski
Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas