ISBN:9788388700880

Błąd pomiaru. Dlaczego PKB nie wystarcza

Autor: Amartya Sen, Jean-Paul Fitoussi, Joseph E. Stiglitz

Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

Książkę tę powinien przeczytać każdy, kto chce lepiej rozumieć złożoność i specyfikę współczesnych przemian oraz dokonań społeczno-gospodarczych. Jej tematem jest pomiar tych dokonań, a jak wiadomo sposób pomiaru zawsze rzutuje na zachowania i decyzje tych, których bezpośrednio lub pośrednio dotyczy. Jeśli pomiar jest błędny lub niepełny, może prowadzić do nieprawidłowości w funkcjonowaniu społeczeństwa i gospodarki. Autorzy książki koncentrują się właśnie na niedostatkach w obecnym systemie pomiaru gospodarki i rozwoju społecznego, a zarazem jakości naszego życia. Podejmują próbę nie tylko identyfikacji tych słabości, ale przede wszystkim wskazania kierunków i możliwości ich eliminowania.

Elżbieta Mączyńska
Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

 

Prowokujące, nowe badania (…), które urosły do rozprawy na temat nieadekwatności PKB jako miernika ogólnej sytuacji gospodarczej. Wiele z przedstawionych recept z pewnością wywrze wpływ na decydentów i zwykłych ludzi.”

New York Times

 

Joseph E. Stiglitz jest profesorem ekonomii na Columbia University oraz laureatem Bates Clark Medal i Nagrody Nobla. Był wiceprezesem i głównym ekonomistą Banku Światowego. Wydał m.in. książki Globalizacja oraz Wojna za trzy biliony dolarów.

Amartya Sen jest profesorem na Lamont University oraz profesorem ekonomii i filozofii na Uniwersytecie Harvarda. Autor książek Identity and Violence oraz Rozwój i wolność. Jest laureatem Nagrody Nobla.

Jean-Paul Fitoussi profesorem ekonomii na Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu oraz prezesem OFCE (Centrum Badań Ekonomicznych przy Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu).

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Joseph E. Stiglitz - inne e-booki

E-booki podobne do "Błąd pomiaru. Dlaczego PKB nie wystarcza"