ISBN:9788392062189

Mocne rozmowy

Autor: Aneta Pondo

Wydawnictwo: Miasto Kobiet

Oszczędzasz: 17%

MOCNE ROZMOWY – sprawdzone patenty na życie

„Mocne rozmowy” to 5 wywiadów, które z powodzeniem zastąpią wiele poradników. To ponad 300 stron sprawdzonych patentów od osób, które pomimo przeciwności osiągnęły sukces i odnalazły wewnętrzny spokój. Każda na swój niepowtarzalny sposób. Od każdej możemy się wiele nauczyć.
Rozmowy są do bólu szczere, bezkompromisowe i autentyczne. Monika Jurczyk, Ola Budzyńska, Dagmara Skalska, Joanna Hussakowska i Michał Godlewski dzielą się trudnymi i budującymi doświadczeniami. Mówią o depresji, stracie, rozstaniach, walce z perfekcjonizmem, poszukiwaniach siebie i własnej drogi. Stają przed Anetą Pondo nago, dosłownie i w przenośni – jeden z wywiadów rozmówczynie kończyły nago, na Mazurach, podczas warsztatów tańca.

BOHATEROWIE „MOCNYCH ROZMÓW”:
Ola Budzyńska – Pani Swojego Czasu, blogerka, autorka kursów, książek i podcastów związanych z zarządzaniem czasem i prowadzeniem biznesu online.
„Buntuję kobiety, żeby koszula męża i smarki dzieci nie były przypisane do naszej roli. Podpisałyśmy taką umowę? Urodziłyśmy się kobietami i dostałyśmy certyfikat, że przy okazji będziemy prasować, wychowywać, bawić?”

Dagmara Skalska – Pozytywna Egoistka, pisarka, blogerka, trenerka rozwoju osobistego, buddystka, instruktorka Calligraphy Health System.
„Gdy spotkałam Lamę, powiedział: Nie ma powodu, żeby cierpieć. Pomyślałam wtedy: Jak to nie ma powodu, żeby cierpieć?. Kilka powodów na pewno by się znalazło. Straciłam męża, firmę, dom obciążony kredytem hipotecznym. Nie miałam gdzie mieszkać, zostałam bez niczego, z wielkim długiem. Wiec jak to nie ma powodu, żeby cierpieć?”

Joanna Hussakowska – aktorka, trenerka 5Rytmów – metody pracy z ciałem w ruchu. Prowadzi regularne zajęcia w pięciu miastach w Polsce, organizuje warsztaty, m.in. „Nagość”.
„Siedziałam ostatnio na warsztatach na pomoście. Szósta rano, a ja myślę: kurna, wszyscy o tej duchowości, a ja jestem wilczyca, która po prostu może pomóc ludziom nauczyć się, jak przetrwać na ziemi.”

Monika Jurczyk – Osa, osobista stylistka, pierwsza w Polsce personal shopperka, autorka książek o stylu i dress codzie. Uczy, doradza, chodzi z klientami na zakupy, przegląda cudze szafy.
„Nie chciałam, żeby moja nowa książka była kolejnym poradnikiem przekonującym, że jak kupisz takie i takie buty, to będziesz wyglądać dobrze, a jak będziesz wyglądać dobrze, to będziesz szczęśliwa. Bo ja wyglądam zawsze dobrze, a nie zawsze jestem szczęśliwa, więc to jednak tak nie działa.”

Michał Godlewski – breathworker, założyciel Instytutu Oddechu, autor „Inteligencji oddechu" – książki wprowadzającej w praktyki oddechowe.
„Zaryzykowałbym stwierdzenie, że praca z oddechem jest równoważna z terapią. Człowiek ma w niej odczucia przepełnienia spokojem, które w terapii też się czasem wydarzają, podobnie jak uczucia przepełnienia wdzięcznością albo radością.”

RECENZENCI O „MOCNYCH ROZMOWACH”:
Małgorzata Majewska, językoznawczyni, wykładowczyni Uniwersytetu Jagiellońskiego:
„Aneta Pondo przeprowadziła wywiady z ludźmi, którzy są już na pewnym etapie swojej życiowej drogi: wybrali niebanalne ścieżki w życiu i wiele na nich osiągnęli. Więc to, o czym mówią, jest już przetrawione ich życiowym doświadczeniem. Aneta rozmawia z nimi dla nas. Dla tych, którzy sami jesteśmy w różnych momentach życia. Wahamy się. Boimy. Poszukujemy. Każdy z pięciu bohaterów tej książki waha się. Boi. Poszukuje. I opowiada o tym Anecie. O momentach załamania. O przeciwnościach losu. O wątpliwościach, czy da radę. Dał. I dlatego warto tę książkę przeczytać. Żeby się w tych bohaterach przejrzeć, zobaczyć kawałki o sobie i podpiąć pod ich siłę, którą się tak hojnie z nami dzielą.”

Anna Piwowarska, autorka „Autentycznego Copywritingu” :
„Na uwagę zasługują: konstrukcja rozmów, dynamiczne, klamrowe początki i zakończania, rozmieszczenie bohaterów w książce. Powracanie wątków i ich pogłębianie. Przeplatanie prywatnego z publicznym, osiągnięć z trudnościami – bo każdy z rozmówców je przeżywał i one go kształtowały – może nawet bardziej niż sukcesy. Na uwagę zasługują też pytania Anety – przemyślane, dobrze przygotowane, drążące dziurę w brzuchu. Czasem bardzo proste, przez co domagające się klarownych odpowiedzi (które bywają trudne dla rozmówców). Bardzo podobało mi się podglądanie, jak Aneta pogłębia rozmowę, nie zadowala się ogólnikami, a czasem jątrzy i prowokuje.

Agata Dutkowska, założycielka latającej Szkoły:
„Mocne rozmowy” Anety Pondo są mocne, bo są głębokie. Rozmówcy Anety stają przed nami – czasem nadzy, zawsze prawdziwi, żywi, ciekawi, zachwycający w podróży przez życie, szukający i odnajdujący samych siebie. Czyta się tą intymną, fascynującą książkę z zapartym tchem.

dr Joanna Heidtman, psycholog, doradca, executive coach:
„A co, gdyby ktoś zadał ci pytanie – o sens, powód, o trudne momenty, słabości? Rozmówcy Anety Pondo nie są idealni, ale gotowi na prawdziwe życie, emocje, doznania. Na szczere rozmowy. A tylko to ma moc. Polecam!”

O AUTORCE:
AANETA PONDO – dziennikarka, redaktorka naczelna „Miasta Kobiet”, prezeska Fundacji Miasto Kobiet, autorka książek, mówczyni motywacyjna, organizatorka eventów dla kobiet. Przez Małopolski Kongres Kobiet wybrana Małopolanką Roku, a przez Home&Market jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.

„Mam tyle pomysłów, że sama się w nich gubię”, mówi o ciemnej stronie swojej kretywności. Równocześnie pisze powieść, opowiadania, poradniki, artykuły i wywiady, ale to w tych ostatnich czuje się najlepiej. „To z braku wyobraźni”, żartuje. „Ludzie opowiadają mi historie, których sama bym nie wymyśliła”

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 24.15 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24.15 zł gandalf.com.pl
mobi epub
24.36 zł litres.pl
mobi epub
26.39 zł swiatebookow.pl
mobi epub
26.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  17.40 zł
w programie Nexto Premium
26.97 zł nexto.pl
mobi epub
29.00 zł ibuk.pl
mobi epub
29.00 zł septem.pl
mobi epub
29.00 zł sensus.pl
mobi epub
29.00 zł woblink.pl
mobi epub
29.00 zł publio.pl
mobi epub
od 26.10 zł
(dla stałych klientów)
29.00 zł ebookpoint.pl

Aneta Pondo - inne e-booki

E-booki podobne do "Mocne rozmowy"