A...symetria umowy

Autor: Waldemar Jasiewicz

Wydawnictwo: Pracownia Architektoniczna

Stron: 272

Opłacalność: 6.15 zł/100 stron

Oszczędzasz: 16%

Normal 0 21 Przeczytaj zanim podpiszesz umowę na projekt architektoniczny.

Jak określić przedmiot i zakres umowy o projekt architektoniczno-budowlany? Na co powinien zwrócić uwagę architekt, a na co inwestor negocjując i podpisując taką umowę? Co ryzykują strony i jak zapewnić sobie symetryczną współpracę?

„A...symetria umowy” ukazała się w wersji drukowanej w listopadzie 2006r. i od początku wywołała duże zainteresowanie Czytelników odnosząc sukces wydawniczy. Trudno się dziwić - jest pierwszą na naszym rynku książką na temat procesu negocjacji i podpisywania umowy o prace projektowe pomiędzy architektami a ich klientami, napisaną przez architekta-praktyka i opartą na autentycznych doświadczeniach polskiego rynku budowlanego.

„A...symetria umowy” to książka prekursorska. W literaturze prawnej, jak i architektonicznej, problem umów o prace architektoniczne praktycznie nie występuje. Nieliczne pozycje poruszające ten problem, pisane są przez prawników, a więc z definicji „nie do czytania dla normalnego człowieka”.

Tymczasem problem istnieje. Klienci architekta nie zdają sobie sprawy ze złożoności i stopnia skomplikowania wykonywania zawodu architekta oraz procesu projektowego. Z kolei architekci, przez wrodzoną awersję do formalistyki, popełniają błędy natury prawnej, za które przychodzi im słono płacić.

„A...symetria umowy” w nietypowy sposób porusza aspekty prawne rządzące negocjacjami przed podpisaniem umowy na projekt architektoniczny. Autor, ze swadą i niezwykle przyjaznym językiem, omawia długą drogę do powstania projektu umowy planowanej inwestycji. Całość ilustrują anegdotyczne przykłady nie zawsze uczciwej współpracy pomiędzy architektem a jego klientem. Drastyczne, groteskowe, a czasami smutne w swojej wymowie nie przynoszą chluby żadnej ze stron, ośmieszając i obnażając przy okazji system zamówień publicznych, jak i nowobogacki świat biznesu.

W książce znajdziemy też wiele „złotych myśli” – krótkich porad, wartych zapamiętania zarówno przez inwestorów zamawiających projekty, jak i architektów.

„A...SYMETRIA UMOWY” adresowana jest do: inwestorów, architektów, inżynierów budownictwa, prawników, urzędników, studentów architektury i prawa

KSIĄŻKA ZAWIERA WZÓR UMOWY POMIĘDZY ARCHITEKTEM A KLIENTEM

Podsumowaniem książki jest przykładowy wzór uniwersalnej umowy, gwarantującej stronom symetryczną współpracę, bez ryzyka pominięcia istotnych punktów w trakcie negocjacji klient - architekt. Uniwersalność tego wzoru pozwala podpisać diametralnie różne kontrakty nawet na bliźniaczo do siebie podobne typy zleceń. I można to zrobić dla niemal każdego typu obiektów od domku jednorodzinnego zaczynając na spektakularnych zamówieniach o wielomilionowych budżetach kończąc.

Zawarty w książce wzór został w 2006 roku przyjęty przez Izbę Architektów RP jako rekomendowany wzór umowy o wykonanie projektu architektonicznego.

Zainteresowanych odsyłamy do fragmentów książki, które można przeczytać w poświęconym jej serwisie internetowym: www.asymetriaumowy.pl.

 

 

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 16,73

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
16,73 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
od 15,29 zł
(dla stałych klientów)
16,99 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
17,79 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
17,99 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
18,99 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
  11,99 zł
w programie Nexto Premium
18,99 zł nexto.pl
mobi epub pdf
19,99 zł onepress.pl
mobi epub pdf
19,99 zł legimi.com
mobi epub pdf
19,99 zł publio.pl
mobi epub pdf
19,99 zł virtualo.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
19,99 zł woblink.pl
mobi
18,00 zł zinamon.pl
epub
18,00 zł zinamon.pl
pdf
18,00 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "A...symetria umowy"