ISBN:9788392681533

Kolektory słoneczne

Autor: Stanisław Gołębiowski, Marian Gryciuk, Krystian Kurowski, Aneta Więcka, Grzegorz Wiśniewski

Wydawnictwo: Grupa Medium

Oszczędzasz: 18%

Niniejsza książka stanowi pomoc dla inwestorów i użytkowników w doborze elementów wyposażenia instalacji słonecznej, zakupie i jej montażu oraz prawidłowej eksploatacji. Może być wykorzystywana także przez inżynierów, projektantów i instalatorów pracujących w przemyśle energetyki słonecznej oraz jako podręcznik uzupełniający na studiach inżynierskich na specjalnościach technika cieplna, odnawialne źródła energii i heliotechnika.
Znajomość tej ciągle jeszcze w Polsce nowej techniki, rozpoznanie własnych potrzeb energetycznych oraz możliwość wyboru dostawcy i typu kolektora umożliwią uniknięcie popełnienia często kosztownych i kłopotliwych błędów. Książka ma też szerszy charakter edukacyjny. Może być wykorzystana jako pomoc dla szkół zawodowych kształcących techników instalatorów, mechaników i elektryków, a także przez majsterkowiczów i hobbystów zainteresowanych budową i wykonaniem kolektorów słonecznych.
W niniejszej pracy rozpatrzono wiele wariantów budowy i zastosowań kolektorów słonecznych. Poza najbardziej popularnymi kolektorami słonecznymi płaskimi i wchodzącymi na rynek kolektorami próżniowymi wykorzystywanymi do podgrzewania wody w tradycyjnych domowych systemach ciepłej wody użytkowej oraz systemach ogrzewania pomieszczeń, omówiono także ich zastosowanie w przemyśle przetwórczym, zasady stosowania w instalacjach wielkowymiarowych, budowy i wykorzystania powietrznych kolektorów słonecznych do dogrzewania pomieszczeń i do suszenia. Podano także szereg praktycznych wskazówek dla inwestorów i użytkowników instalacji słonecznych.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.31 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 46.57 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
46.57 zł ebuczek.pl
pdf
46.17 zł gandalf.com.pl
pdf
57.00 zł publio.pl
pdf
62.10 zł zinamon.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
69.00 zł ibuk.pl
pdf
69.00 zł woblink.pl

Grzegorz Wiśniewski - inne e-booki

E-booki podobne do "Kolektory słoneczne"