ISBN:9788393153060

Filmowe rymowanki

Autor: Grażyna Adamowicz-Grzyb

Wydawnictwo: Fortima

Opłacalność: 24.25 zł/100 stron

W "FILMOWYCH RYMOWANKACH" wesołe dzieci Ola i Olek są przewodnikami po świecie filmu, wyjaśniają znaczenie zawodów oraz pojęć związanych z filmem i planem filmowym.

Książeczka bardzo barwna, wesoła, jest przeznaczona nie tylko dla dzieci w wieku 4-11 lat; pobudza dziecięcą wyobraźnię i zachęca do zabawy w film.

Z pewnością nie tylko młodzi czytelnicy, ale również i dorośli - babcie i dziadkowie - dowiedzą się z niej, czym zajmuje się: scenarzysta, reżyser, charakteryzator, kostiumograf, rekwizytor, producent i do czego służy klaps filmowy.

A także: - co to jest casting? - co robią aktorzy? - jak powstaje scenariusz do filmu? - kto wchodzi w skład ekipy filmowej? - za co można otrzymać Oscara?

Każdy wiersz ma inną formę artystyczną. Ola i Olek zadają pytania i próbują znaleźć na nie właściwe odpowiedzi. "Filmowe rymowanki" to dobra pomoc dydaktyczna dla szkół i Domów Kultury, również dobry prezent z okazji świąt okolicznościowych (np. Mikołaj, Gwiazdka, rozpoczęcie oraz zakończenie roku szkolnego) i jako nagroda w konkursach.

Książka była prezentowana podczas 17. Targów Książki w Krakowie w dniach 24-24 października 2013 roku.

W serii: "Dzieci pytają i poznają", która przybliża świat sztuki i kultury ukazały się: cz. 1 - FILMOWE RYMOWANKI cz. 2 - OPEROWE i BALETOWE RYMOWANKI Wkrótce w sprzedaży: TELEWIZYJNE I RADIOWE RYMOWANKI

Zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy, zacznij kręcić film!

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Grażyna Adamowicz-Grzyb - inne e-booki

E-booki podobne do "Filmowe rymowanki"