Kod śmierci

Autor: Zbigniew Wojtasiński

Wydawnictwo: Wydawnictwo Z/W

Stron: 408

Opłacalność: 6.08 zł/100 stron

Epidemia wyjątkowo śmiertelnej dżumy w Warszawie? Do Instytutu Chorób Zakaźnych i Tropikalnych trafia mężczyzna z objawami opornej na leczenie „czarnej śmierci”. Dziennikarz śledczy Robert Mądrala podejrzewa, że umierający pacjent jest ofiarą patogenu, który wymknął się z laboratorium, gdzie prowadzone są utajnione badania nad bronią biologiczną nowej generacji. Nie wie, że grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo, jak też jego partnerce, pielęgniarce Instytutu, która pomaga mu w śledztwie. Miłość tych dwojga poranionych przez los kochanków przeplata się z intrygami tajnych służb, ukrywającymi się za nimi żądnymi władzy ludźmi oraz naukowcami i lekarzami wplątanymi w międzynarodową intrygę.

Ta wielowątkowa opowieść jest mocno osadzona w dzisiejszych realiach, zarówno społecznych jak i naukowych, co szczególnie przeraża. Autor w sensacyjną fabułę wplótł wiele realistycznych wątków dotyczących zagrożeń epidemicznych dla współczesnej ludzkości. Niestety perspektywa zagłady ludzkości w wyniku ataku spontanicznie zmutowanych albo użycia genetycznie zmodyfikowanych zarazków jest wielce prawdopodobna. Dlatego stworzona przez autora wizja świadomego użycia, a wręcz sterowania takimi drobnoustrojami w ramach walki o władzę jest szczególnie przygnębiająca. Możliwości modyfikacji genetycznej mikroorganizmów są dziś bardziej realne niż kiedykolwiek, a brutalna i bezmyślna walka służb w powiązaniu z niszczycielską siłą zmutowanych wirusów i bakterii atakujących wybranych ludzi, wywołują po zakończonej lekturze, trwałe poczucie mrocznego zagrożenia.

Dr med. Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń

Zbigniew Wojtasiński, filozof, dziennikarz zajmujący się zdrowiem i popularyzacją nauki. Od wielu lat uczestnik najważniejszych kongresów medycznych i naukowych na świecie. Autor takich książek jak „Umysł i medycyna”, „101 mitów o zdrowiu”, „101 mitów o seksie” oraz „Życie z rakiem”. „Kod śmierci” jest jego pierwszą powieścią, w której łączy wątki sensacyjno-kryminalne z zagadkami medycznymi.

Najlepsza cena: Rawelo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 24,80

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24,80 zł ravelo.pl
mobi epub
27,59 zł swiatebookow.pl
mobi epub
28,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
31,00 zł legimi.com
mobi epub
31,00 zł ibuk.pl
mobi
27,90 zł zinamon.pl
epub
27,90 zł zinamon.pl

Zbigniew Wojtasiński - inne e-booki

E-booki podobne do "Kod śmierci "