Warszawa – miasto grzechu. Prostytucja w II RP

Autor: Paweł Rzewuski

Wydawnictwo: Histmag

Stron: 109

Opłacalność: 8.48 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

W czasach II Rzeczpospolitej Warszawa była prawdziwym miastem grzechu. Stołeczni policjanci nie radzili sobie z przestępczym półświatkiem, a ich największym problemem była… prostytucja. Najstarszy zawód świata opanował całe śródmieście przedwojennej stolicy.

 

O tym, gdzie najlepiej iść „na panienki” wiedzieli już warszawscy gimnazjaliści. A ten, kto miał wątpliwości, mógł je szybko rozwiać. Dorożkarze, taksówkarze, recepcjoniści – za niewielką opłatą niejeden z nich chętnie dzielił się swoją wiedzą. Płatna miłość dla każdego? Czemu nie! Dla biednych – szybka miłość w nadwiślańskich zaroślach. Dla zamożnych – towarzystwo eleganckich dam w luksusowych lokalach.

Gdy Marszałek Piłsudski spacerował po Alejach Ujazdowskich dumając nad losami kraju, jego żołnierze nierzadko szukali ukojenia w ramionach „kobiet upadłych”. Podobnie robili urzędnicy, aktorzy, lekarze i inni szanowani obywatele. Tak wyglądała codzienność miasta grzechu. Wiele kobiet wybierało drogę nierządu w dramatycznych okolicznościach, próbując ratować się przed nędzą. Ale czy wszystkie? Ekskluzywne damy przesiadujące w Adrii czy w Gastronomii zarabiały więcej niż urzędniczki państwowe i niejednokrotnie były od nich lepiej wykształcone...

Paweł Rzewuski w swojej książce „Warszawa miasto grzechu: prostytucja w II RP” zabiera Czytelników w podróż po mieście, o którym niewielu słyszało. Z dużą wprawą oprowadza po Warszawie pełnej mrocznych tajemnic, żądz, wstydliwych sekretów i przemocy. Byłby to wspaniały kryminał, gdyby nie fakt, że to wszystko zdarzyło się naprawdę…

Paweł Rzewuski – redaktor portalu Histmag.org, filozof i historyk. Autor hitowych publikacji z serii „Wielcy zapomniani dwudziestolecia”. Mieszkaniec warszawskiego Mokotowa.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 9,24

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 8,32 zł
(dla stałych klientów)
9,24 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
9,95 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
10,71 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
11,31 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
  7,14 zł
w programie Nexto Premium
11,31 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 6,99 zł
(w abonamencie)
11,89 zł legimi.com
mobi epub pdf
11,89 zł publio.pl
mobi epub pdf
11,90 zł virtualo.pl
mobi epub
9,76 zł empik.pl
mobi epub
11,90 zł woblink.pl
mobi
10,70 zł zinamon.pl
epub
10,70 zł zinamon.pl
pdf
10,70 zł zinamon.pl

Paweł Rzewuski - inne e-booki

E-booki podobne do "Warszawa – miasto grzechu. Prostytucja w II RP"