Głupiec

Autor: Ewa Schilling

Wydawnictwo: Queermedia.pl

Oszczędzasz: 30%

Alina - córka pastora, wychowywana w duchu protestanckiego umiłowania porządku, ale zarazem - indywidualnego podejścia do spraw tak wiary, jak życia, przedkładająca namysł własny nad bezrefleksyjne poddanie się autorytetom i normom, sprawia wrażenie kobiety, która nie lęka się wyzwań stawianych przez życie. Ale tylko do czasu, gdy na jej drodze pojawia się Anka. Spotkanie młodej ambitnej nauczycielki i zwariowanej charyzmatycznej uczennicy liceum może przerodzić się bądź to w ostry konflikt, bądź w beznadziejną miłość. Miłość, przeciw której występują normy obyczajowe, wątpliwości moralne, rodzinne przekonania, wreszcie - zwykła mieszczańska zaściankowość. Głupiec to w talii kart Tarota człowiek, który znalazł się nad przepaścią i jedyną rzeczą, która może go ocalić, jest bezgraniczna wiara w to, że potrafi chodzić po powietrzu.

Ewa Schilling opowiada historię związku uwikłanego w sprzeczności, które zdają się nie wróżyć nic poza katastrofą emocjonalną; związku, który im bardziej nie ma racji bytu, tym silniej pragnie się wydarzyć.

• • •

Ewa Schilling - (urodzona w 1971 r) magister inżynier ochrony środowiska. Debiutowała zbiorem opowiadań "Lustro" (1999), wydała także powieść "Akacja" (2000), a w 2010 świetnie przyjęty zbiór opowiadań "Codzienność". Pochodzi z Olsztyna, mieszka w Bielsku-Białej. Ewa Schilling jest najbardziej rozpoznawaną w Polsce autorką prozy lesbijskiej.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 16,67

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
16,67 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 15,61 zł
(dla stałych klientów)
17,34 zł ebookpoint.pl
mobi epub
19,38 zł swiatebookow.pl
mobi epub
20,40 zł ibuk.pl
mobi epub
  12,24 zł
w programie Nexto Premium
20,40 zł nexto.pl
mobi epub
23,90 zł empik.pl
mobi epub
23,90 zł virtualo.pl
mobi epub
23,90 zł publio.pl
mobi
18,40 zł zinamon.pl
epub
18,40 zł zinamon.pl

Ewa Schilling - inne e-booki

E-booki podobne do "Głupiec"