Józef Hofmann – geniusz zapomniany

Autor: Jan Żdżarski

Wydawnictwo: Przybylik

Oszczędzasz: 35%

Firma Steinway, organizując wielki jubileusz 150-lecia działalności opublikowała listę najlepszych pianistów wszech czasów. Znaleźli się na niej Franciszek List, Anton Rubinstein, Ignacy Paderewski, Ferrucio Busoni, Sergiusz Rachmaninow oraz Józef Hofmann – geniusz w Polsce prawie zapomniany. Za granicą natomiast, jego nagrania – nieznane w Polsce – nadal robią od wielu lat międzynarodową karierę, a jego działalność jest tematem wielu prac popularnych i naukowych.

Jednak Hofmann to nie tylko wielki i wybitny pianista. To także niezwykły wynalazca. To on wymyślił i opracował m.in. spinacz do papieru, wycieraczki i amortyzatory samochodowe, zegarek kwarcowy, płyn do odsiarczania akumulatorów, dom obracany wraz z ruchem słońca...

O tym nieznanym obliczu genialnego polskiego pianisty świadczy, pierwszy raz publikowana, jego korespondencja z wielkim Thomasem Edisonem.

Jest taka anegdota: „...Kiedyś w Paryżu mieszkało mnóstwo krawców. Gdy jednemu z nich udało się wynająć sklep przy ulicy, na ktorej nie było ani jednego krawca, napisał na szyldzie „Najlepszy krawiec w Paryżu”. Drugi krawiec, który wynajął sklep obok napisał na swym szyldzie „Najlepszy krawiec na całym świecie”. Cóż zrobił trzeci krawiec, który wynajął sklep między dwoma pierwszymi? Napisał z należną skromnością: „Najlepszy krawiec na tej ulicy”. Pańska wzruszająca skromność, wyrażona w Pańskim liście, tak jak i Pańskie niezrównane mistrzostwo zawodowe, dają Panu pełne prawo na ten ostatni tytuł „Pan jest najlepszy na tej ulicy” – tak do polskiego pianisty Józefa Hofmanna – pisał Sergiusz Rachmaninow.

 

„Józef Hofmann – geniusz zapomniany” Jana Żdżarskiego to fascynująca książka o naszym niezwykłym rodaku.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 16,19

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
16,19 zł publio.pl
mobi epub
20,81 zł empik.pl
mobi epub
20,82 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 19,05 zł
(dla stałych klientów)
21,17 zł ebookpoint.pl
mobi epub
22,41 zł ravelo.pl
mobi epub
22,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  14,94 zł
w programie Nexto Premium
23,65 zł nexto.pl
mobi epub
23,65 zł swiatebookow.pl
mobi epub
24,90 zł virtualo.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
24,90 zł woblink.pl
mobi epub
24,90 zł legimi.com
mobi epub
24,90 zł ibuk.pl
mobi
22,40 zł zinamon.pl
epub
22,40 zł zinamon.pl

Jan Żdżarski - inne e-booki

E-booki podobne do "Józef Hofmann – geniusz zapomniany"