ISBN:9788394078614

Zobaczyć Sorrento i umrzeć

Autor: Katarzyna Kwiatkowska

Wydawnictwo: rozpisani.pl

Konstancja Radolińska, młoda Polka podróżująca po Europie, płynie do Neapolu na spotkanie ze swym prawie narzeczonym, Janem Morawskim, bohaterem Zbrodni w błękicie. Mężczyzna jednak w ostatniej chwili zmienia plany i rozżalona dziewczyna zaczyna podejrzewać, że Janowi na niej nie zależy. Przypadkowo Konstancja wpada na trop spisku anarchistycznego, którego pierwszym aktem był udany zamach na króla Włoch. Bez wahania postanawia rozwikłać tę zagadkę i ostatecznie podbić serce ukochanego.


Trafia do luksusowego hotelu w Sorrento, w sam środek międzynarodowego zgromadzenia arystokratów i awanturników, ale to, co miało być wakacyjną rozrywką, wkrótce zmienia się w tragedię, gdyż dochodzi do morderstwa. Dziewczyna bynajmniej nie rezygnuje i do zadania wytropienia spiskowców dokłada sobie nowy cel – upolowanie zabójcy. I nawet nie podejrzewa, że to jeszcze nie koniec niespodzianek.


W pogoni za przestępcami Konstancja zagłębia się w zaułki Neapolu, wspina na Wezuwiusz, zwiedza Pompeje, wędruje wokół Sorrento i płynie na Capri. Poznaje także nowe fakty z przeszłości Jana, a przede wszystkim odkrywa samą siebie.


W tle tych wydarzeń nieustannie ścierają się dwie rzeczywistości: rodowitych Włochów i turystów okupujących Południe. Ta pierwsza to świat kontrastów – nędzy i ekstrawagancji, żarliwego katolicyzmu i zabobonów, wiary w świętych i w loterię; to nory biedoty w półmilionowym mieście i pizza jedzona na ulicy. Ta druga – to codzienność wypełniona podróżami parowcami, pociągami i powozami; to ekskluzywne hotele i pieczone przepiórki na obiad. Z jednej strony chaos i hałas, z drugiej – etykieta i bedeker.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 13.14 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
13.14 zł litres.pl
mobi epub
14.40 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 12.96 zł
(dla stałych klientów)
14.40 zł ebookpoint.pl
mobi epub
15.58 zł ebuczek.pl
mobi epub
15.84 zł ibuk.pl
mobi epub
16.02 zł swiatebookow.pl
mobi epub
16.21 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  10.80 zł
w programie Nexto Premium
16.74 zł nexto.pl
mobi epub
17.81 zł empik.pl
mobi epub
17.99 zł publio.pl
mobi epub
18.00 zł woblink.pl
mobi epub
18.00 zł virtualo.pl
mobi
16.20 zł zinamon.pl
epub
16.20 zł zinamon.pl

Katarzyna Kwiatkowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Zobaczyć Sorrento i umrzeć"