Dla większości maturzystów obowiązkowa matura z matematyki to zło konieczne, coś co trzeba zdać a następnie o tym zapomnieć. Nie chcą więc spędzać każdej wolnej chwili zmagając się z dziesiątkami zadań, z których żadne nie pojawi się na egzaminie. W zasadzie to chcą zdać/dobrze zdać maturę przy możliwie jak najmniejszej liczbie rozwiązanych zadań. A gdy liczy się jakoś a nie ilość to repetytorium „Matematyka: matura dla opornych” sprawdzi się doskonale.

„Matematyka: matura dla opornych” to zbiór 395 zadań, umożliwiających powtórkę całe­go wymaganego na maturze materiału. Zadania opracowane zostały na podstawie materiałów udostępnionych przez CKE oraz oficjalnych arkuszy maturalnych, są więc dostosowane do aktualnych wymogów oraz standardów.

Zamieszczone w repetytorium zadania są różnorodne, dlatego ze zbioru mogą korzystać zarówno zatwardziali humaniści, oraz ci, którzy matematykę lubią i rozumieją. Niektóre zadania umożliwiają powrót do korzeni – są powtórką materiału przerabianego w gimnazjum a nawet w szkole podstawowej. Inne są ty­powymi, schematycznymi zadaniami maturalnymi, „zadaniami pewniakami” – dzięki ich rozwiązaniu uczeń oswoi się z tym, co go czeka w maju. Osobną grupę zadań stanowią dowody, tych w zbiorze jest aż 31 – ich przykładowe rozwiązania znajdują się na końcu książki, w dziale z odpowiedziami. Ponadto w repetytorium nie brakuje zadań z modelowania matematycznego oraz ambitniejszych zadań wymagających niekonwencjonalnego podejścia oraz matematycznej biegłości i pewności siebie.

„Matematyka: matura dla opornych” to pozycja, która z powodzeniem może być wykorzystywana podczas korepetycji. Każdy korepetytor, dla którego liczy oraz jakoś rozwiązywanych przez jego uczniów zadań powinien mieć ją w swojej biblioteczce. Każdy uczeń chcący dobrze zdać maturę również.