ISBN:9788394253431

Jak zbudować własną koparkę kryptowalut?

Autor: Grupa Hashcoin

Wydawnictwo: Fabryka Historii

Jest nas trzech. Miningiem, czyli tzw. kopaniem kryptowalut, zainteresowaliśmy się ponad rok temu. W ciągu kilku miesięcy zbudowaliśmy kilkanaście koparek, czyli komputerów o bardzo wysokiej mocy obliczeniowej, które nieprzerwanie, dzień i noc, szyfrują bloki transakcyjne w sieci transakcyjnej, działającej w oparciu o technologię Blockchain. Za tę pracę my, czyli górnicy, otrzymujemy wynagrodzenie w postaci jednej z najpopularniejszych kryptowalut - w postaci Ethereum (ETH).

 

Swoją przygodę z miningiem zaczęliśmy w bardzo dobrym momencie. Sprzęt do budowy koparek był tani, a cena Bitcoina i Ethereum wysoka. Inwestycja zwróciła nam się bardzo szybko, nawet szybciej, niż zakładaliśmy. Dziś, z uwagi na ogromne zainteresowanie kopaniem kryptowalut, o sprzęt jest trudniej, jest on droższy, ale mining wciąż jest opłacalny. I jeszcze długo będzie. Szacunki mówią, że zainwestowane 10 tys. zł. zwracają się po 4 miesiącach. Na rynku nie ma bardziej dochodowych inwestycji. A - jak mówią ekonomiści i specjaliści z branży kryptowalut - największe wzrosty dopiero przed nami.

 

Przeszkodą dla osób, które chciałyby zaangażować się w mining, nawet w warunkach domowych, jest brak wiedzy, a także obawa, że same nie poradzą sobie z budową koparek. Rozwiązaniem może być zakup gotowych urządzeń od specjalistycznych firm, ale ich cena w wielu przypadkach dwukrotnie przewyższa ich wartość. Nic w tym dziwnego - w miningu wiedza jest cenna, a każdy pilnie strzeże swoich tajemnic. Dlaczego? Powód jest prosty. Im większa ilość koparek w sieci, tym trudność wydobycia kryptowalut wzrasta, a zyskowność spada. My wychodzimy z założenia, że każdy ma prawo do swojej koparki.

 

Budowa koparki kryptowalut nie jest przeszkodą nie do pokonania. Owszem, nie jest to łatwe zadanie, ale samodzielna budowa komputera o bardzo wysokiej mocy obliczeniowej jest możliwa, nawet w przypadku osób, których kontakt z komputerami był do tej pory sporadyczny. Jedyne, czego potrzebujecie, to krótki poradnik, który krok po kroku odkryje przed wami wszystkie niewiadome i sprawnie przeprowadzi was przez proces montażu podzespołów, aż do konfiguracji, przy której polecane jest wsparcie zaawansowanych użytkowników.

 

Pamiętajcie, tu nie chodzi tylko o zarobek, ale o fakt uczestniczenia w procesie, który na naszych oczach zaczyna rewolucjonizować życie każdego z nas. A przy tym wszystkim dobrze jest mieć świadomość, że coś pracuje na nas nawet wtedy, gdy odpoczywamy...

 

Grupa Hashcoin

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas.