ISBN:9788394286736

Anatomia zmiany

Autor: Richard Strozzi Heckler

Wydawnictwo: Wydawnictwo Provocare

Oszczędzasz: 0%

„Anatomia zmiany” to książka o holistycznym rozwoju człowieka. Dr Richard Strozzi Heckler pisze o potrzebie odejścia od dominującego w naszych czasach oddzielenia ciała i umysłu, i „o podróży, która wiedzie nas do mądrości ciała”.
Większość z naszych reakcji i zachowań, takich jak sposoby reagowania w stresie, komunikowanie i budowanie relacji, tworzenie zdrowych granic, dawanie i przyjmowanie, a także nastawienie do świata, do ludzi, czy nawet poczucie własnej godności zostały ukształtowane w czasie dotychczasowego życia. Żeby móc skutecznie zmieniać siebie, trzeba nie tylko zrozumieć i uświadomić sobie, ale także dotrzeć do obszarów kształtujących te zautomatyzowane obszary działania. A do tego potrzebny jest nie tylko umysł, ale całe ciało.
„Anatomia zmiany” to remedium dla poszukujących przepisu na przeprowadzenie skutecznej i trwałej zmiany w życiu. To przewodnik, pozwalający na zbudowanie pełnego, własnego życia – życia, w którym nasze działania są zgodne z naszymi intencjami, w którym jesteśmy w stanie wprowadzić zmiany nie tylko w naszym myśleniu, ale w sposób zrównoważony i konsekwentny wprowadzić je w życie, wykorzystując naszą własną biologię.
„Anatomia zmiany” to elementarz prawdziwej transformacji, oparty na podejściu SOMATICS – nurtu, powstałego ponad 40 lat temu, który gwałtowanie się rozwija, wchodzi na wyższe uczelnie, a w Polsce jest jeszcze praktycznie nieznany.
Oprócz teorii i filozofii w książce znajduje się wiele interesujących opisów przypadków, które pomagają lepiej zrozumieć i poczuć zawarte treści. Znajdziemy w niej także opis praktycznych ćwiczeń, które mogą pomóc w tworzeniu własnej drogi transformacji: od budzenia świadomości własnego psychiczno-emocjonalno-fizycznego ukształtowania, zautomatyzowanych, dominujących reakcji, poprzez osłabianie takich uwarunkowanych reakcji, które już nam nie służą, aż po budowanie nowych umiejętności, które pomogą nam budować życie, jakiego pragniemy.

O Autorze:
Dr RICHARD STROZZI HECKLER jest założycielem Strozzi Institute. Ma doktorat z psychologii i czarny siódmy pas mistrzowski w aikido. Jest twórcą podejścia SOMATICS – holistycznego podejścia do leczenia i rozwoju człowieka, kładącego duży nacisk na pracę poprzez ciało. Dr Strozzi-Heckler od ponad 40 lat naucza zasad ucieleśnionego przywództwa w biznesie, administracji publicznej, wojsku, organizacjach non-profit, służbie zdrowia i szkołach. Jest autorem wielu książek, m.in. „Leadership Dojo”, „In Search of the Warrior Spirit”, „Holding the Center”.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 29.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
29.90 zł publio.pl

E-booki podobne do "Anatomia zmiany"