Ciemność

Autor: Hector Tobar

Wydawnictwo: Dowody na istnienie

Oszczędzasz: 36%

Kiedy na pustyni Atakama zawaliło się wnętrze góry podziurawionej górniczymi korytarzami, 625 metrów pod ziemią, w ciemności, wilgoci, bez jedzenia i wody pitnej zostało uwięzionych 33 mężczyzn. Akcja ratownicza w kopalni San José wydawała się niemożliwa. Dopiero po 17 dniach przez mały otwór o szerokości zaledwie 15 cm udało się nawiązać kontakt z uwięzionymi górnikami. Spod ziemi wyszli 69 dni po katastrofie.

 

Pod ziemią górnicy walczyli o życie, zdrowie psychiczne i o godność. Książka opowiada nie tylko o ich doświadczeniach oraz o pionierskiej akcji ratowniczej, którą obserwował na ekranach telewizorów cały świat. Jest to też opowieść o tym, co wydarzyło się po tym, jak 33 górników wydostało się z czeluści kopalni. Najstarszy miał 64 lata, najmłodszy zaledwie 19. Z dnia na dzień zyskali status celebrytów: bywali w pałacach prezydenckich, dostawali drogie prezenty od wielkich koncernów, a ich zdjęcia publikowały gazety na całym świecie. Jednak w wielu z nich ciemność lochu została na zawsze. Zniszczyła zdrowie psychiczne i życie rodzinne. A konfrontacja z wielkim zainteresowaniem, jakie wzbudzali cudownie ocaleni, podkopała ich solidarność.

 

Jeszcze pod ziemią mężczyźni przyrzekli sobie, że opowiedzą swoją niesamowitą historię tylko jednemu reporterowi. Wybrali Héctora Tobara. Rozmawiał z górnikami, ich żonami i kochankami, z ratownikami, ministrem górnictwa i prezydentem. Powstała poruszająca historia o męstwie, odwadze i o granicach, do jakich może dojść człowiek.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 22,47

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
28,86 zł muve.pl
bez DRM mobi epub
31,68 zł eplaton.pl
bez DRM mobi epub Po rejestracji »
33,44 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
35,20 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
35,20 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
35,20 zł virtualo.pl
bez DRM mobi epub
35,20 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
35,20 zł empik.pl
bez DRM pdf
22,47 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
od 25,34 zł
(dla stałych klientów)
28,16 zł ebookpoint.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
31,68 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
31,70 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
33,44 zł ibuk.pl

Hector Tobar - inne e-booki

E-booki podobne do "Ciemność"