Dziewczyny z konspiry

Autor: Agnieszka Lewandowska-Kąkol

Wydawnictwo: Fronda

Doktor Ligia Urniaź nauczyła Andrzeja Celińskiego, jak symulować perforację wrzodu. Potem wezwana do wijącego się w bólach pacjenta, zaordynowała przewiezienie go do szpitala. Do obozu już nie wrócił.

Ewa Kubasiewicz, mimo iż została wybrana, zrezygnowała z działalności w Zarządzie Regionu. To był protest przeciwko autorytarnym zakusom Lecha Wałęsy. Nie chciała być marionetką w niczyich rękach.

Mirosławę Wałęsę poddano szczegółowej rewizji osobistej. Przez dwa tygodnie nie mogła po niej dojść do siebie. Gryps jednak ocalał i przekazała go dalej.

Z petycjami mieszkańców Zbroszy Dużej jeździły do władz przeważnie kobiety. Siadały na schodach w urzędzie i jadły bułki kupione po drodze. Wiadomo – kruszyły, więc szybko je przyjmowano, nawet gdy kolejka petentów była długa.

Bohaterkami tej książki są działaczki polskiej opozycji demokratycznej. Przedstawiamy niezwykłe kobiety reprezentujące „Solidarność” i inne organizacje, dzięki którym dokonała się w Polsce przemiana ustrojowa.

Zbierały informacje, redagowały, drukowały, rozwoziły, organizowały pomoc, ukrywały, wyciągały uwięzionych z miejsc odosobnień w stylu Jamesa Bonda. Doskonale zdawały sobie sprawę z ryzyka i podejmowały je z pełną świadomością.

W czasach konspiry cel miały wspólny, ale dążyły do niego różnymi drogami. Niektórym udało się pogodzić batalię o wartości wyższe z pieczą nad domem, inne zapłaciły za udział w niej rozpadem rodziny i osamotnieniem w wolnej już Polsce.

Pozostają niedocenione.Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Najlepsza cena: Świat Ebooków
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 26,70

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
26,70 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
28,00 zł ibuk.pl
mobi epub
od 25,20 zł
(dla stałych klientów)
28,00 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29,28 zł gandalf.com.pl
mobi epub
29,74 zł empik.pl
mobi epub
31,50 zł ravelo.pl
mobi epub
  21,00 zł
w programie Nexto Premium
33,25 zł nexto.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
35,00 zł legimi.com
mobi epub
25,00 zł
(z kodem prom.)
35,00 zł woblink.pl
mobi epub
35,00 zł virtualo.pl
mobi
31,50 zł zinamon.pl
epub
31,50 zł zinamon.pl

Agnieszka Lewandowska-Kąkol - inne e-booki

E-booki podobne do "Dziewczyny z konspiry"