ISBN:9788394759988

Klincz? Debata polsko - żydowska

Autor: Gabriel Kayzer

Wydawnictwo: Fronda

Oszczędzasz: 30%

Dlaczego w kraju, w którym przynależność do narodu wybranego deklaruje ledwie parę tysięcy osób, temat ten wywołuje aż tak żywiołowe reakcje? Wysłuchajmy obu stron debaty.


Polacy mają kompleks żydowski i trzeba powiedzieć, że jest to kompleks wyjątkowy. Takiego kompleksu nie ma bowiem żaden inny naród. W narodzie polskim koncepcja tego, kto jest Żydem, jest do tego stopnia fascynująca, że powinien się nią zajmować raczej psychiatra, a nie historyk.

Mec. Uri Huppert


„Słyszę wśród Żydów pytanie, czy byłbym gotowy ratować człowieka, gdyby Holokaust był wymierzony w katolików. Czy byłbym gotowy ukrywać katolika w moim domu. I wiele osób odpowiada na to pytanie „nie wiem” albo „nie”. I wtedy przychodzi zrozumienie tego, co musieli przeżywać ludzie, którzy ukrywali Żydów”.

Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich


Z perspektywy ponad trzydziestu mogę powiedzieć, że to nie Żydzi są głównym problemem we wzajemnych relacjach. Problemem są te osoby po stronie katolickiej, które za wszelką cenę chcą się Żydom przypodobać, wypowiadając słowa i wykonując gesty, za które chcą być i są chwaleni.

Ks. prof. Waldemar Chrostowski


Polacy chcą, aby mówić, że Polska była krajem gościnnym, bo przyjęła do siebie Żydów. Żydzi nie byli jednak wcale gośćmi! Gościem można być przez tydzień, miesiąc, rok, ale nie przez dziesięć wieków! Żydzi mają takie samo prawo przebywać na tej ziemi i uważać się za jej gospodarzy, jak ja, czy pan. Oni byli tu tysiąc lat!

Bogdan Białek


Izrael i syjoniści nie tylko nie chcą Polski kolonizować, ale wręcz usilnie dążą do tego, aby zapomnieć o swoim prawie tysiącletnim dziedzictwie. Chcą całkowicie pogrzebać żydowskie życie w Polsce.

Seweryn Aszkenazy


Pamiętam, że zanim przeczytałem książkę Jana T. Grossa, takiej nazwy miejscowości, jak Jedwabne, w ogóle nie znałem. To od Grossa po raz pierwszy dowiedziałem się, że przypadek takiego mordu w ogóle miał w Polsce miejsce.

Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski


Jeśli chodzi o Jedwabne, to fakty są znane, choć nie przebiły się one do powszechnej wiedzy i świadomości. Jan Tomasz Gross przez swoją hochsztaplerską książkę mocno zafałszował rzeczywistość. Niestety, upublicznione przez niego tezy dominują, mimo że fakty wskazują, że wszystko miało zupełnie inny przebieg, niż opisuje to Gross i kluczową rolę odegrali w tragedii nie Polacy, tylko Niemcy.

Dr Piotr Gontarczyk

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 20.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
20.99 zł publio.pl
mobi epub pdf
25.27 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
25.49 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
  17.99 zł
w programie Nexto Premium
27.89 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 6.99 zł
(w abonamencie)
29.99 zł legimi.com
mobi epub pdf
29.99 zł woblink.pl
mobi epub pdf
29.99 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
od 26.99 zł
(dla stałych klientów)
29.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
29.99 zł litres.pl

E-booki podobne do "Klincz? Debata polsko - żydowska"