ISBN:9788395022210

Kryptowaluty - Dlaczego jeden bitcoin wart będzie milion dolarów, edycja 2.0 - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez

Autor: Michał Grzybkowski (główny autor) i Szczepan Bentyn (współautor)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Crypto-Logic

Oszczędzasz: 5%

„Kryptowaluty. Edycja 2.0” (ebook w formacie epub, kindle mobi) to praktyczny poradnik dotyczący kryptowalut dla osób, które nie są informatykami.

KSIĄŻKA ZOSTAŁA PODZIELONA NA TRZY GŁÓWNE CZĘŚCI:

TECHNOLOGIA:
W pierwszych rozdziałach omawiamy w przystępnych słowach sposób działania stojącej za bitcoinem technologii rejestru rozproszonego czyli Blockchain’a. Przybliżamy także zagadnienia związane z mechaniką stojącą za działaniem kryptowalut, ich bezpieczeństwem, a także wyjaśniamy skąd w ogóle biorą się bitcoiny i waluty alterantywne. Przygotowaliśmy także usystematyzowaną klasyfikację cyfrowych pieniędzy ze względu na ich cechy i funkcje, a także omawiamy najpopularniejsze w tej chwili instrumenty kryptowalutowe w uporządkowanej po raz pierwszy na rynku wydawniczym formie.

PRZYSZŁOŚĆ:
W tej części książki mierzymy się z implikacjami, jakie niesie za sobą powszechna adaptacja technologii rejestrów rozproszonych w szeregu gałęzi gospodarki. Omawiamy kolosalne znaczenie blockchanina, który bez wątpienia jest fundamentem rewolucji o skali i znaczeniu większym niż powstanie Internetu! Przechodzimy od rankingu zawodów i branż które przestaną niebawem istnieć, po rewolucje w poszczególnych sektorach gospodarki od logistyki po finanse. Mierzymy się także z zagadnieniami trudnymi, takimi jak wpływ kryptowalut na światowe bezpieczeństwo, państwowość czy prawo.
Liczymy na to, że rozdziały zgrupowane w sekcji „narodziny Nowego Porządku świata” będą szczególnie interesujące zarówno dla entuzjastów nowych technologii jak i w takim samym stopniu, ekonomistów, inwestorów kapitałowych czy polityków.

PRAKTYCZNY PORADNIK:
W tej części postaramy się poprowadzić czytelnika za rękę i przygotować go do bezpiecznego wejścia w świat kryptowalut, wyjaśniając po drodze wszystkie istotne kwestie związane z bezpiecznym zakupem pierwszego bitcoina (lub jego części).
Część tę powinno się traktować jako praktyczny poradnik dla osób które nie miały do czynienia nigdy z kryptowalutami. Omawiamy w niej także wszelkie ryzyka związane z globalnym światem krypowalut począwszy od przechowywania cyfrowych wartości, przez transakcje kryptowalutowe.

DODADEK KRYPTOWALUTY W ŚWIETLE PRAWA: zawiera analizę prawną kryptowalut i związane z nią regulacje prawno-skarbowe w naszym kraju.
#BibliaKryptowalut

„Książka napisana z werwą przez entuzjastów kryptowalut i łańcucha bloków o rozległej i głębokiej wiedzy w tej jakże nowoczesnej i przyszłościowej dziedzinie. Jeśli chcesz do nich dołączyć, albo chociaż dowiedzieć się, co i dlaczego tak ich ekscytuje, to to jest książka dla Ciebie” – prof. Wojciech Cellary, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Film o książce Kryptowaluty edycja 2.0 na Youtube.

O Autorach:
Michał Grzybkowski (1980) – główny autor, entuzjasta technologii internetowych.
Założyciel i wieloletni prezes największego centrum przetwarzania danych w Polsce – firmy Beyond.pl, a także współzałożyciel firm technologicznych: Coinpaprika.com, Gamerhash.com oraz GoldenSubmarine. Jest absolwentem Oxford Blockchain Strategy Programme (2018).
Studiował e-biznes pod kierunkiem prof Wojciecha Cellarego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Następnie, podczas studiów doktoranckich, pod kierunkiem prof. Waldemara Frąckowiaka, prowadził badania dotyczące ładu korporacyjnego w Katedrze Inwestycji i Rynków Kapitałowych, na tym samym Uniwersytecie.
W latach 2005-2006 realizował indywidualny program badań doktoranckich na University of Oxford. Jest laureatem drugiej edycji prestiżowego stypendium imienia Lesława A. Pagi.
Pierwszego bitcoina wykopał w 2013 roku. Od 2016 roku zajmuje się doradztwem w globalnych projektach związanych z kryptowalutami oraz technologią blockchain.

Szczepan Bentyn (1987) jest ewangelistą kryptowalutowy, przedsiębiorca, konsultant.
Studiował na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Pierwszego Bitcoina zakupił na szczycie bańki w 2013 roku. Twórca pierwszego polskojęzycznego kanału traktującego o kryptowalutach w serwisie YouTube w 2016 roku. Znany w szczególności jako opiniotwórczy influencer, autor wielu artykułów, mówca na konferencjach branżowych, który w prostych słowach opowiada o rewolucji jaką są kryptowaluty.
Proponent tokenizacji personalnej. W 2017 roku jako jedna z pierwszych osób na świecie, wyemitował swój token personalny "BEN". Twórca pierwszego na świecie serwisu do tokenizacji osobistej personaltokens.io. Współprowadzący jednego z najdłużej nadawanych polskojęzycznych podcastów w branży pt. "Kwarantanna z Bitcoinem". Doradza giełdom, projektom DeFi oraz kopalniom kryptowalut na całym świecie.

Jak przeczytać kompendium „Kryptowaluty. Edycja 2.0” [ebook do pobrania w formacie epub i kindle mobi]?
Książkę przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio, a także na czytnikach Kindle, inkBOOK, PocketBook, Onyx itp., na komputerze, telefonie i tablecie.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem ebooka.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.32 zł

Znaleziono 2 ofert ebooków od 56.05 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
56.05 zł publio.pl
mobi epub pdf
od 6.99 zł
(w abonamencie)
59.00 zł legimi.com

E-booki podobne do "Kryptowaluty - Dlaczego jeden bitcoin wart będzie milion dolarów, edycja 2.0 - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez"