Drogami wokół Bogoty. Podróże po nowej Kolumbii

Autor: Tom Feiling

Wydawnictwo: Magnus

Stron: 304

Opłacalność: 8.23 zł/100 stron

Przez lata Kolumbia była „narkopaństwem”. Dziś uważa się ją za jedną ze wschodzących gwiazd na gospodarczej mapie świata. Gdzie leży prawda? Pisarz i dziennikarz, Tom Feiling, przemierzył ją wzdłuż i wszerz. Dotarł do miejsc, jeszcze do niedawna zbyt niebezpiecznych, ażeby doń podróżować. Rozmawiał z wieloma Kolumbijczykami, od byłych partyzantów FARC przez tamtejszych nomadów aż po milionerów. W swojej ważnej, szokującej, bywa, że ironicznej, nigdy zaś powierzchownej opowieści, którą zatytułował „Drogami wokół Bogoty”, udało się mu rozsupłać gmatwaninę potarganego krajobrazu kolumbijskiego i stworzyć urzekającą syntezę reportażu, książki podróżniczej i historycznej.

„Najlepsi brytyjscy autorzy literatury podróżniczej, tacy jak Norman Lewis czy Bruce Chatwin, potrafią podzielić się z czytelnikiem więcej niż samą przygodą podróżniczą. Feiling jest jednym z nich (...) błyskotliwa, wnikliwa i niezmiernie przyjemna lektura”.

Robert Carver, „Spectator”

„Najbardziej poruszającymi historiami w książce dzielą się z Feilingiem ci, których spotyka on w drodze. Ich portrety zapadają głęboko w pamięć. (…) jest to przemyślana i dobrze napisana opowieść”.

David Gallagher, „The Times Literary Supplement”

„Doskonała, ważna pozycja (...) wyjaśnia skomplikowaną historię Kolumbii tym, którym kojarzy się ona jedynie z kokainą i przemocą”.

Rachel Asden, „Observer”

„Docierająca do sedna problemu i napisana stylem eleganckim. Feiling pisze piórem zaprawionego dziennikarza i pisarza-podróżnika”.

Carl Wilkinson, „Financial Times”

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 25,02

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
25,02 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
od 22,88 zł
(dla stałych klientów)
25,42 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
  17,94 zł
w programie Nexto Premium
28,40 zł nexto.pl
mobi epub pdf
28,40 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
29,90 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
29,90 zł legimi.com
mobi epub
19,90 zł
(z kodem prom.)
29,90 zł woblink.pl

Tom Feiling - inne e-booki

E-booki podobne do "Drogami wokół Bogoty"