ISBN:9788395068805

O piramidach inaczej

Autor: Andrzej Bochnacki

Wydawnictwo: rozpisani.pl

Oszczędzasz: 15%

Przypuszczalnie nigdy nie dowiemy się, jakimi przesłankami kierowali się Egipcjanie, wykuwając z litej skały w ciągu niecałych 200 lat co najmniej 20 milionów metrów sześciennych kamieni. Piramidy są namacalnym dowodem na to, że ta gigantyczna praca została wykonana. Pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie, czy kamienie wykuwano w kamieniołomach w Tura oraz w kilkudziesięciu innych miejscach w pobliżu budowanych piramid, a niektóre bloki granitu aż w górnym biegu Nilu, czy w jednym miejscu, drążąc tunel w wapiennym masywie gór Pustyni Arabskiej, aby z czasem dotrzeć do ich granitowego rdzenia?
Przyjmując drugą wersję, nie zmieniamy nic w „bilansie energetycznym epoki”, dokonujemy jedynie operacji myślowej, polegającej na skupieniu wysiłku Egipcjan na realizacji jednego celu.
Kluczem do wszelkich rozważań jest cel, jakiemu mają służyć. Jaki jest więc cel tej książki? Przecież nie można wymagać, aby każdy z czytelników uwierzył w istnienie tunelu, dłuższego od zbudowanego pod kanałem La Manche. Ale jeżeli potraktujemy ten hipotetyczny tunel jako nadrzędny cel budowy piramid, wyższą konieczność, która dotyczyła kilku pokoleń ludzi żyjących w tym czasie w Egipcie, jeżeli dzięki takiemu założeniu piramidy przestaną być tak niezrozumiałymi budowlami, to cel książki zostanie osiągnięty.
Umieszczone w tekście adresy internetowe filmów na You Tube wykonanych przez autora książki, znacznie ułatwią zrozumienie wielu zagadnień dotyczących metod transportu możliwych do stosowania w czasie budowy piramid.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 12.70 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 11.43 zł
(dla stałych klientów)
12.70 zł ebookpoint.pl
mobi epub
13.08 zł ebuczek.pl
mobi epub
13.20 zł ibuk.pl
mobi epub
13.35 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  9.00 zł
w programie Nexto Premium
13.95 zł nexto.pl
mobi epub
15.00 zł empik.pl
mobi epub
15.00 zł legimi.com
mobi epub
15.00 zł woblink.pl
mobi epub
15.00 zł litres.pl
mobi epub
15.00 zł virtualo.pl
mobi epub
15.02 zł publio.pl
mobi
13.50 zł zinamon.pl
epub
13.50 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "O piramidach inaczej"