Celownik

Autor: Blaže Minevski

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz

Oszczędzasz: 35%

Doruntina – jak nazywa swoją przeciwniczkę narrator, nawiązując do bałkańskiej legendy o miłości, która przezwycięża śmierć – staje się niemą słuchaczką opowieści o dzieciństwie i dojrzewaniu bohatera, jego studiach literackich. Wątek ostatnich wojen domowych toczonych na Bałkanach przeplata się z osobistymi doświadczeniami i przeżyciami autora. Liczne nawiązania do bohaterów dzieł literatury światowej sprawiają, że przeszłość miesza się z teraźniejszością, a fikcja z rzeczywistością.
Konflikty zbrojne są w powieści Blaže Minevskiego tylko pretekstem do poszukiwania odpowiedzi na pytania najistotniejsze, dotyczące natury człowieczeństwa. Otrzymujemy uniwersalną opowieść o życiu i śmierci, miłości i nienawiści, bezsensie wojny, wewnętrznych konfliktach i absurdalności ludzkiej egzystencji.

O Autorze:
BLAŽE MINEVSKI – macedoński prozaik i dramaturg, urodził się w 1961 roku w Gevgeliji, ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie w Skopje. Autor powieści, opowiadań i dramatów. Jego tłumaczona na wiele języków powieść „Celownik” otrzymała tytuł „powieści roku” dziennika „Utrinski Vesnik”, prestiżową nagrodę „Stale Popov” – przyznawaną przez Stowarzyszenie Pisarzy Macedonii dla najlepszej prozy, oraz nagrodę Miasta Skopje – „13 Listopada”. Potwierdzeniem popularności Blaže Minevskiego są kolejne macedońskie wznowienia powieści „Celownik” oraz nagroda dla „najczęściej czytanego autora”, którą na podstawie ilości wypożyczeń utworów pisarzy macedońskich we wszystkich bibliotekach publicznych w kraju przyznaje Narodowa i Uniwersytecka Biblioteka im. Świętego Klimenta Ochrydzkiego w Skopje.
Utwory Blaže Minevskiego wydawane są w przekładach na inne języki. Powieść „Celownik” ukazała się w języku angielskim, armeńskim, serbskim, słoweńskim, arabskim, chińskim i włoskim. Tłumaczenia na język serbski doczekała się jego powieść „Ja, Tito i Myszka Miki”, a na język bułgarski – powieści „Powinniśmy zrobić zdjęcie, zanim zaczęliśmy się nienawidzić” i „Wyznania pewnego wilczomlecza”.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 16,25

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
16,25 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
18,00 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
od 18,00 zł
(dla stałych klientów)
20,00 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
25,01 zł publio.pl
mobi epub
17,50 zł litres.pl
mobi epub
17,85 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
20,00 zł legimi.com
mobi epub
20,28 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 19,13 zł
(dla stałych klientów)
21,25 zł ebookpoint.pl
mobi epub
  12,81 zł
w programie Nexto Premium
21,35 zł nexto.pl
mobi epub
15,00 zł
(z kodem prom.)
25,00 zł woblink.pl
mobi epub
25,00 zł virtualo.pl
mobi
22,50 zł zinamon.pl
epub
22,50 zł zinamon.pl
pdf
22,50 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Celownik"