Peter Hetherington, autor „Niezłomnego”, to geolog szukający ropy w Teksasie. Zainspirowany Piłsudskim, postanowił opisać jego życie na tle walki Polaków o niepodległość. Tak bardzo chciał przybliżyć amerykańskim czytelnikom niepowtarzalną postać polskiego dowódcy, polityka i patrioty, że na wydanie tej książki przeznaczył swoje oszczędności.

„«Niezłomny» – życie Józefa Piłsudskiego, człowieka, który wyzwolił Polskę i ocalił Europę przed rewolucją bolszewicką. Obszerna, bogata w szczegóły i niezwykle frapująca biografia wybitnego bohatera narodowego Polski” – Zbigniew Brzeziński, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA (1977–1981)

„Dzięki Hetheringtonowi Józef Piłsudski staje przed nami jak żywy… To porywająca biografia, którą czyta się niemal jak powieść przygodową. Świetnie napisana i udokumentowana” – „Polish Weekly”

„Obszerna, ekscytująca biografia… fascynująca historia. Urzeka i przemawia do wyobraźni” – „Polish American Journal”

„Hetherington zasługuje na uznanie za dogłębne potraktowanie tematu i sugestywny styl pisarski. Gruntowna prezentacja obszernych kart polskiej historii, przeplatana faktami z niezwykłego życiorysu Józefa Piłsudskiego – bojownika o wolność, który miał ostatecznie stać się dyktatorem – jest dokonaniem wyjątkowym” – „Kirkus Reviews”

„Oto wnikliwa opowieść o człowieku, który przez kilka dekad zajmował poczesne miejsce w dziejach Europy Wschodniej… Akcja toczy się wartko jak w zajmującym kryminale. Przeczytajcie pierwszy rozdział, zatytułowany «Cytadela», a nie odłożycie książki, dopóki nie dotrzecie do ostatniej strony” – prof. Ewa Thompson, Rice University