ISBN:9788395886775

Struna/ Wyspa Nazino

Autor: Stefan Türschmid

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz

Oszczędzasz: 28%


Bohaterem Struny jest generał Armii Czerwonej Andriej Własow, który po trwającej ponad dwanaście miesięcy bohaterskiej walce z hitlerowskimi Niemcami dostaje się do niewoli. Jest rok 1942. Własow decyduje się na kolaborację. Marzy mu się odtworzenie narodowej Rosji na gruzach stalinowskiej tyranii i komunistycznego systemu. Wprawdzie – niestety – u boku armii Hitlera, ale to przecież jedyna realna siła, która jest w stanie tego dokonać.

Wyspa Nazino również opowiada o wydarzeniach autentycznych. Tym razem o wielkim polowaniu, jakie NKWD (wówczas GPU) urządziło na początku lat trzydziestych na tzw. społeczne pasożyty, które postanowiono wywieźć z miast na Syberię. Kryterium „pasożytnictwa” stanowił brak aktualnego dowodu osobistego. Patrole wyłapywały zarówno bandytów, jak i osoby przypadkowe. Trafili na tytułową wyspę na ogromnej rzece w pobliżu Omska. Władzę sprawowali tu podzieleni na bandy zdegenerowani przestępcy, którzy aby napełnić żołądki, posuwali się do drastycznych czynów...

 

„Książka jest świadectwem kolejnych okropności wydobytych z historycznych mroków epoki stalinizmu. A przecież, wydawałoby się, że tamte czasy i zbrodnie zostały już gruntownie zbadane i opisane, podobnie jak hitlerowskie, że na ich temat niczego nowego już się nie odkryje. Jak się okazuje, nic bardziej błędnego” – Piotr Kitrasiewicz, autor książek Jego ekscelencja na herbatce z Göringiem i Artyści w cieniu Stalina.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 10.78 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
10.78 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 10.80 zł
(dla stałych klientów)
12.00 zł ebookpoint.pl
mobi epub
13.35 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  9.00 zł
w programie Nexto Premium
13.95 zł nexto.pl
mobi epub
15.00 zł virtualo.pl
mobi epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
15.00 zł ibuk.pl
mobi epub
15.00 zł empik.pl
mobi epub
15.00 zł woblink.pl
mobi epub
15.00 zł publio.pl
mobi
13.50 zł zinamon.pl
epub
13.50 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Struna/ Wyspa Nazino"