ISBN:9788397006935

Prawdziwy Mesjasz

Autor: Gerard Jaryczewski

Wydawnictwo: wydacksiazke.pl

Napisałem komentarz do Ewangelii św. Mateusza, który mógłby przekonać do wiary niektórych niewierzących, a niektórych wierzących upewnić.

Nie miałem zamiaru przekonać wszystkich, a jedynie tych, do których rozumu i serca właśnie takie uzasadnienie przemówi: uzasadnienie z faktów, za których prawdziwość ich świadkowie gotowi byli ponieść śmierć, i ponieśli.
Są i tacy, którzy przez analizę pojęć chcą najpierw znaleźć Boga, a potem przez kolejne kroki badań i rozumowań dojść do ustalenia faktów, by na końcu – jeśli utwierdzą się w przekonaniu, że hipoteza wiary jest dostatecznie uprawdopodobniona – w pełnej świadomości przyjąć wiarę lub w pełnej świadomości ją odrzucić. Bóg jest łaskawy, więc jeśli ktoś wybrał sobie tę najdłuższą, najbardziej żmudną, najnudniejszą i najbardziej niepewną drogę do Niego – ale jeśli naprawdę chce znaleźć Boga – to Bóg daje czasami na to czas.
O tym właśnie, jak Jezus przekonywał Żydów do uznania w Nim Mesjasza i Boga, jest między innymi Ewangelia według św. Mateusza.


Najlepsza cena: Septem
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 5.81 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
5.81 zł septem.pl
mobi epub
od 5.23 zł
(dla stałych klientów)
5.81 zł ebookpoint.pl
mobi epub
  4.10 zł
w programie Nexto Premium
6.83 zł nexto.pl
mobi epub
6.83 zł ibuk.pl
mobi epub
7.07 zł gandalf.com.pl
mobi epub
8.00 zł virtualo.pl
mobi epub
8.34 zł empik.pl
mobi
6.10 zł zinamon.pl
epub
6.10 zł zinamon.pl

Gerard Jaryczewski - inne e-booki

E-booki podobne do "Prawdziwy Mesjasz"