SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Prawa człowieka i obywatela w zglobalizowanym świecie mobi,epub,pdf

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
  • mobi
  • epub
  • pdf

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja
  • Nowość
    image-nowość

ebook

Data wydania 2016
Zabezpieczenie Znak wodny
Produkt cyfrowy

Opis produktu:

Głównym celem autorów jest opisanie w kategoriach filozoficznych - używając pojęcia granicy i przestrzeni - praw człowieka i obywatela oraz porównanie ich uzasadnienia i funkcji z perspektywy realizmu i idealizmu politycznego. Pozwala to pokazać, że prawa człowieka pozostają w stosunkach wewnątrzpaństwowych oraz międzynarodowych w napięciu do praw obywatelskich oraz suwerenności państwowej oraz że napięcie to jest strukturalnie nieusuwalne. Książka może stanowić pomoc w dydaktyce akademickiej na takich kierunkach jak politologia, prawo, stosunki międzynarodowe i filozofia.

We współczesnej debacie publicznej kwestia praw człowieka i obywatela odgrywa fundamentalną rolę. Minęło już sporo czasu od chwili pierwszych deklaracji tych praw i dziś w naszym kręgu kulturowy nikt już nie kwestionuje ich wagi i znaczenia. Ale ta deklaratywna zgoda wcale nie wyklucza sporów dotyczących ich treści i sposobów ich interpretacji. Tym jednak, co najważniejsze i co wciąż nie zostało należycie zbadane, jest napięcie między prawami człowieka oraz prawami obywatela, których status i moc obowiązywania różnią się zasadniczo. Recenzowana książka - i na tym polega jej nowatorstwo - wchodzi w samo centrum owych sporów i tę najważniejszą dystynkcję czyni przedmiotem filozoficznego i politologiczno-prawnego namysłu. Rozważania swoje autorzy prowadzą w szerszym kontekście ładu międzynarodowego, co pozwala filozoficzny wywód umieścić w konkretnej scenerii rzeczywistości politycznej dzisiejszego świata. Zmiany, jakie pod wpływem procesów globalizacyjnych dokonują się wokół nas, rzutują również na rozumienie od dawna utrwalonych pojęć, takich jak obywatelstwo czy suwerenności państwowa, co z kolei domaga się pogłębionej refleksji nad prawami człowieka i obywatela, postrzeganych w nowej perspektywie. [...]
Książka, tak jak to bywa z publikacjami z dziedziny filozofii, nie kończy się, bo nie może się kończyć ostateczną konkluzją. Jej zadaniem i niewątpliwym osiągnięciem jest uporządkowanie zagadnienia, a przede wszystkim postawienie ważnych pytań, pozwalających spojrzeć na tytułowy problem w nowy sposób. To, moim zdaniem udało się autorom znakomicie, a lektura książki była prawdziwą intelektualną przygodą. Przyczyniła się też do tego klarowność języka i sprawna narracja, nie tak częsta w opracowaniach tego typu. (Z recenzji dr. hab. Zbigniewa Stawrowskiego, prof. UKSW)

*********

Dr Magdalena Gawin − absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Nauczycielka filozofii w szkołach i placówkach kulturalnych. Sekretarz Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. W 2015 roku obroniła pracę doktorską Nowoczesny paradygmat filozofii polityki a prawa człowieka. Publikowała m.in. w czasopismach Kronos, Etyka oraz licznych pracach zbiorowych.

Prof. Barbara Anna Markiewicz − profesor zwyczajny, kierownik Zakładu Filozofii Polityki w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Opublikowała około 300 prac naukowych w wielu zagranicznych i polskich czasopismach oraz pracach zbiorowych. Wykładała i wygłaszała odczyty m.in. w Turynie, Zurychu, Paryżu, Oksfordzie, Londynie, Jerozolimie, Barcelonie i Berlinie. Zastępca przewodniczącego w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Sprawuje funkcję przewodniczącej Komitetu Głównego Olimpiady Filozoficznej. Współredagowała Kryzys tożsamości politycznej a proces integracji europejskiej (z R. Wonickim, 2006). Wydała Co się śni filozofom (2008). Głównym przedmiotem jej zainteresowań jest historia filozofii, dydaktyka filozofii oraz filozofia polityki.

Dr hab. Agnieszka Nogal − pracuje w Zakładzie Filozofii Polityki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka stypendium zagranicznego Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji (2002-2003). Współzałożycielka i członek redakcji pisma Civitas. Studia z Filozofii Polityki. W pracy naukowej zajmuje się filozofią polityki, filozofią prawa, konstytucjonalizmem, sferą publiczną oraz przyjaźnią obywatelską. Wydała Ponad prawem narodowym. Konstytucyjne idee Europy (2009).

Dr Rafał Wonicki − adiunkt w Zakładzie Filozofii Polityki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się zagadnieniami współczesnej filozofii polityki oraz teorii państwa i prawa. Autor monografii Spór o demokratyczne państwo prawa (2007). Współautor książki Prawa człowieka i obywatela w zglobalizowanym świecie (2016). Publikował w czasopismach: Przegląd Filozoficzny, Synthesis Philosophica i Civitas. Laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców. Jako członek Komitetu Głównego Olimpiady Filozoficznej działa na rzecz popularyzacji filozofii.
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Promocje: Nowości
Rok publikacji: 2016
Liczba stron: 228
Język: polski
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - eBook, multiformat: mobi, epub, pdf - Prawa człowieka i obywatela w zglobalizowanym świecie - mobi, epub, pdf

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: