Facebook - konwersja

Zasada dobrej wiary w prawie międzynarodowym - ebook

Wydawnictwo:
Rok wydania:
2017
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
149,00

Zasada dobrej wiary w prawie międzynarodowym - ebook

Tematem monografii jest zasada dobrej wiary w prawie międzynarodowym. Książka zawiera wnikliwa analizę tematu, w której autor nie ogranicza się do określonej dziedziny prawa międzynarodowego, lecz analizuje dobrą wiarę w całym prawie międzynarodowym i na podstawie studium wszystkich źródeł prawa międzynarodowego. Uwzględnia przy tym dorobek polskiej i zagranicznej literatury przedmiotu oraz orzecznictwo sądów i trybunałów międzynarodowych. Opracowany układ pracy umożliwia wielopłaszczyznowe ujęcie głównego tematu monografii.

Autor stawia tezę, że zasada dobrej wiary wchodzi w skład zasad ogólnych prawa w rozumieniu art. 38 ust. 1 lit. c Statutu MTS i jest metazasadą, opisującą i stanowiącą podstawę dla wielu norm szczegółowych, nie będąc jednocześnie źródłem bezpośrednich praw i obowiązków podmiotów prawa międzynarodowego. Autor wyjaśnia, w jaki sposób zasada dobrej wiary wywiera wpływ na powstawanie i stosowanie zobowiązań międzynarodowych. W monografii uwzględnia się i omawia inne zasady takie jak pacta sunt servanda, acta sunt servanda, estoppel, zakaz nadużycia prawa, zasada czystych rak, pactum de contrahendo czy zakaz udaremniania celu i przedmiotu umowy. Szczególną uwagę autor przykłada do zasad wykonywania i interpretowania zobowiązań w dobrej wierze.

Opracowanie jest przeznaczone dla teoretyków i praktyków, poszukujących aktualnej wiedzy na temat prawa międzynarodowego, jak również studentów prawa szczególnie zainteresowanych prawem międzynarodowym.

Kategoria: Monografie Prawnicze
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-255-9709-2
Rozmiar pliku: 3,9 MB

BESTSELLERY

Kategorie: