Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Wydawnictwo:
Data wydania:
Kwiecień 2018
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
252,00

KPA. Komentarz - ebook

 

Najaktualniejszy na rynku i najbardziej praktyczny komentarz do przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.

Zawiera kompleksowe omówienie przebiegu postępowania administracyjnego przed organami administracji publicznej, w tym postępowania w sprawie skarg i wniosków oraz wydawania zaświadczeń. Ponadto wyjaśnia kwestie związane z udziałem prokuratora w postępowaniu administracyjnym, jak również regulacje szczególne w sprawach ubezpieczeń społecznych, opłat i kosztów postępowania oraz dotyczące nakładania administracyjnych kar pieniężnych. Omawia także zasady europejskiej współpracy administracyjnej.

Autorzy w sposób przystępny przedstawiają najważniejsze problemy procedury administracyjnej, uwzględniając stanowisko doktryny oraz wieloletnie orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego, Sądu Najwyższego i wojewódzkich sądów administracyjnych.

Komentarz uwzględnia rewolucyjne zmiany w Kodeksie postępowania administracyjnego wprowadzone przez ustawę z 7 kwietnia 2017 r., które obowiązują od 1 czerwca 2017 r.

Wśród zmian, które mają usprawnić postępowanie oraz skrócić czas jego trwania, wymienić można m.in.:

prawo do wniesienia ponaglenia w sprawie,

prawo zrzeczenia się odwołania od decyzji,

wprowadzenie zasady polubownego załatwiania kwestii spornych,

wprowadzenie zasady przyjaznej interpretacji prawa i rozstrzygania wątpliwości faktycznych na korzyść strony.

Nowe instytucje wprowadzone nowelizacją to m.in.:

mediacja,

milczące załatwienie sprawy,

administracyjne postępowanie uproszczone,

europejska współpraca administracyjna,

ogólne zasady nakładania i wymierzania administracyjnych kar pieniężnych oraz udzielania ulg w ich wykonaniu.

Komentarz uwzględnia także obowiązującą od 2 lutego 2018 r. nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego, której celem jest określenie właściwej relacji pomiędzy art. 189k k.p.a. (w zakresie, w jakim dotyczy on ulg w wykonaniu administracyjnych kar pieniężnych, udzielanych jako pomoc publiczna na restrukturyzację) i znowelizowanymi przepisami ustawy z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne, dotyczącymi pomocy publicznej.

Ponadto komentarz zawiera omówienie najnowszych zmian wprowadzonych ustawą z 6 marca 2018 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej.

Publikacja przeznaczona jest dla pracowników administracji rządowej oraz samorządowej prowadzących postępowania administracyjne – m.in. w wydziałach: architektury i budownictwa, gospodarki gruntami, ochrony środowiska, zagospodarowania przestrzennego. Komentarz zainteresuje również prawników, a także osoby uczestniczące w postępowaniach administracyjnych, zwłaszcza przedsiębiorców planujących lub realizujących inwestycje wymagające uzyskania decyzji administracyjnych.

Autorzy

Dr Maciej J. Nowak – radca prawny, kierownik Pracowni Ekonomiki Przestrzennej Katedry Prawa i Gospodarki Nieruchomościami na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, członek Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN. Jest autorem książek, artykułów, analiz, szkoleń i opinii prawnych z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego. Ma doświadczenie w obsłudze prawnej zarówno przedsiębiorców, jak i gmin, powiatów, województw oraz organów administracji centralnej.

Dr Zbigniew Olech – radca prawny, partner zarządzający w Kancelarii SDO w Szczecinie, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wieloletni wykładowca szczecińskich szkół wyższych, doktoryzował się na Uniwersytecie Szczecińskim w tematyce połączeń spółek kapitałowych. Zdobył również doświadczenie w obsłudze prawnej jednostek administracji samorządowej, państwowych osób prawnych oraz szkół wyższych. Jest autorem wielu cenionych artykułów naukowych i komentarza do ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Zuzanna Beata Tokarzewska-Żarna – radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz stypendystka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Bari we Włoszech. Ponadto absolwentka Szkoły Tłumaczy Języka Angielskiego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, Przekład Specjalistyczny Prawniczy i Ekonomiczny. Prowadzi kancelarię prawną. Specjalizuje się w prawie samorządowym, nieruchomości oraz gospodarczym. Autorka i współautorka artykułów, książek, analiz oraz opinii prawnych.

Agata Zimnicka – absolwentka ekonomii na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług oraz prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, radca prawny. Specjalizuje się w problematyce spółek prawa handlowego, skutecznie łącząc wiedzę prawniczą ze znajomością zagadnień ekonomicznych. Zajmuje się także tematyką unijną w aspekcie polityki regionalnej i funduszy strukturalnych, zarówno na etapie ich pozyskiwania, jak i rozliczania. Od 2015 r. współpracuje z Kancelarią SDO w Szczecinie w ramach Działu Gospodarczego i Zamówień Publicznych oraz sekcji Nowe Technologie. Przedmiotem jej zainteresowań są również zagadnienia prawa administracyjnego, prawa cywilnego oraz gospodarczego.

Kategoria: Administracyjne
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-65947-99-4
Rozmiar pliku: 11 MB

BESTSELLERY

Kategorie: