Need for Speed: Most Wanted (2005) - poradnik do gry - Jacek "Stranger" Hałas - ebook

Need for Speed: Most Wanted (2005) - poradnik do gry ebook

Jacek "Stranger" Hałas

5,0

Opis

Poradnik do gry Need for Speed: Most Wanted zawiera dokładny opis ukończenia poszczególnych etapów kariery uwzględniając wyścigi z udziałem innych kierowców z „czarnej listy” oraz policyjne pościgi, a także cenne porady oraz listę dostępnych samochodów.

Need for Speed: Most Wanted (2005) - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Pierwszy samochód
  • Opis (Czarna lista 15 - Sonny)
  • GŁÓWNY POJEDYNEK (Czarna lista 15 - Sonny)
  • GŁÓWNY POJEDYNEK (Czarna lista 1 – Razor – FINAŁ)
  • Tuning wizualny i mechaniczny (Samochody)
  • Porsche Carrera GT (Samochody)
  • Początek kariery
  • Zakończenie kariery
  • Sterowanie pojazdem (Podstawy)
  • Imprezy wyścigowe (Czarna lista 15 - Sonny)

Informacja o grze

Need for Speed: Most Wanted stanowi kolejną część serii, rozwijanej od połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Po nocnych eskapadach z obu odsłon Need for Speed: Underground przyszedł czas na poruszanie się sportowym samochodem w warunkach zgoła odmiennych.

Gra Need for Speed: Most Wanted (2005), dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku wyścigi i rajdy. Tytuł wydany został w Polsce w 2005 roku i dostępny jest na platformach: XBX, PC, PS2, GCN, X360, GBA, NDS. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 138

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
5,0 (1 ocena)
1
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.

Popularność




Need for Speed:Most Wanted (2005)poradnik do gry

autor: Jacek "Stranger" Hałas

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=457

[email protected]

Spis treści

Wprowadzenie

Początek kariery

Pierwszy samochód

Czarna lista 15 - Sonny

Opis

Imprezy wyścigowe

Kamienie milowe

GŁÓWNY POJEDYNEK

Czarna lista 14 - Taz

Opis

Imprezy wyścigowe

Kamienie milowe

GŁÓWNY POJEDYNEK

Czarna lista 13 - Vic

Opis

Imprezy wyścigowe

Kamienie milowe

GŁÓWNY POJEDYNEK

Czarna lista 12 - Izzy

Opis

Imprezy wyścigowe

Kamienie milowe

GŁÓWNY POJEDYNEK

Czarna lista 11 - Big Lou

Opis

Imprezy wyścigowe

Kamienie milowe

GŁÓWNY POJEDYNEK

Czarna lista 10 - Baron

Opis

Imprezy wyścigowe

Kamienie milowe

GŁÓWNY POJEDYNEK

Czarna lista 9 - Earl

Opis

Imprezy wyścigowe

Kamienie milowe

GŁÓWNY POJEDYNEK

Czarna lista 8 - Jewels

Opis

Imprezy wyścigowe

Kamienie milowe

GŁÓWNY POJEDYNEK

Czarna lista 7 - Kaze

Opis

Imprezy wyścigowe

Kamienie milowe

GŁÓWNY POJEDYNEK

Czarna lista 6 - Ming

Opis

Imprezy wyścigowe

Kamienie milowe

GŁÓWNY POJEDYNEK

Czarna lista 5 - Webster

Opis

Imprezy wyścigowe

Kamienie milowe

GŁÓWNY POJEDYNEK

Czarna lista 4 - JV

Opis

Imprezy wyścigowe

Kamienie milowe

GŁÓWNY POJEDYNEK

Czarna lista 3 - Ronnie

Opis

Imprezy wyścigowe

Kamienie milowe

GŁÓWNY POJEDYNEK

Czarna lista 2 - Bull

Opis

Imprezy wyścigowe

Kamienie milowe

GŁÓWNY POJEDYNEK

Czarna lista 1 - Razor - FINAŁ

Opis

Imprezy wyścigowe

Kamienie milowe

GŁÓWNY POJEDYNEK

Zakończenie kariery

Podstawy

Sterowanie pojazdem

Rodzaje imprez wyścigowych

Policyjne pościgi

Samochody

Tuning wizualny i mechaniczny

Lexus IS 300

Fiat Punto

Chevrolet Cobalt SS

Volkswagen Golf GTI

Audi TT 3.2 Quattro

Audi A3 3.2 Quattro

Mitsubishi Eclipse

Audi A4 3.2 FSI Quattro

Toyota Supra

Renault Clio V6

Mazda RX-8

Cadillac CTS

Ford Mustang GT

Mitsubishi Lancer Evolution VIII

Mercedes SL 500

Pontiac GTO

Vauxhall Monaro VXR

Porsche Cayman S

Subaru Impreza WRX STi

Mazda RX-7

Mercedes CLK 500

Lotus Elise

Aston Martin DB9

Porsche 911 Carrera S

Dodge Viper SRT 10

Lamborghini Gallardo

Porsche 911 Turbo S

Chevrolet Corvette C6

Lamborghini Murcielago

Ford GT

Mercedes SLR McLaren

Porsche Carrera GT

Wprowadzenie

Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry Need for Speed: Most Wanted. Na wstępie pragnąłbym zaznaczyć, iż powstał on w głównej mierze z myślą o mniej doświadczonych graczach. Zanurzeni w wirtualnej rzeczywistości profesjonalni kierowcy z przedstawianą grą zapewne nie będą mieli poważniejszych problemów, aczkolwiek niektóre elementy tego poradnika mogą się im wydać ciekawe. Sam tekst został podzielony na trzy główne rozdziały.

Pierwszy rozdział poradnika jest zdecydowanie najbardziej rozbudowany. Zawiera on bowiem opis ukończenia poszczególnych etapów kariery. Dokładnie przedstawiłem wszystkie czynności niezbędne do pomyślnego zaliczenia tego trybu gry. W szczególności mam tu na myśli wyścigi z udziałem innych kierowców ze słynnej "czarnej listy", a także policyjne pościgi. Koncentruję uwagę czytelników na tych wyzwaniach, które zdecydowanie najłatwiej jest w danym momencie zaliczyć. Przedstawiam także szereg porad związanych z rozwijaniem swojego profilu, tj. kupowaniem i tuningowaniem kolejnych pojazdów.

Drugi rozdział powinien zainteresować w głównej mierze mniej doświadczonych graczy. Zawarto w nim cenne porady odnośnie prawidłowego sterowania pojazdem, czy możliwie jak najbardziej efektywnego korzystania z turbodoładowania. Przedstawiam również pewne elementy bezpośrednio powiązane z dostępnymi trybami zabawy.

Ostatni rozdział koncentruje uwagę czytelnika na przygotowanych przez producentów gry pojazdach. Przedstawiam w nim cenne wskazówki dotyczące tuningu, aczkolwiek ten element "Most Wanted" został w znacznym stopniu uproszczony.

Nie pozostało mi już nic innego jak tylko zaprosić Was do lektury i jednocześnie życzyć miłej zabawy!

Jacek "Stranger" Hałas

Początek kariery

Zanim będziesz mógł przystąpić do właściwej części kariery czeka Cię niezbyt rozbudowany, aczkolwiek wyjątkowo ciekawy, a na dodatek wzbogacony licznymi filmikami przerywnikowymi prolog. Weźmiesz udział w serii ściśle zaplanowanych wyścigów. Zasiadasz za sterami jednej z najlepszych maszyn dostępnych w grze - BMW M3 GTR. Niestety, nie będziesz się nią mógł zbyt długo nacieszyć. W ramach pocieszenia dodam, iż początkowe wyścigi są wyjątkowo łatwe. Nie powinieneś mieć żadnych problemów z ich zaliczeniem. Pamiętaj również o tym, iż w przypadku popełnienia zbyt dużej ilości błędów zawsze będziesz mógł ponownie przystąpić do danego wyścigu wybierając odpowiednią pozycję z opcji gry.

Na początek załączy się wyjątkowo dynamiczna scenka przerywnikowa (#1). Przygotuj się, gdyż za kilka chwil będziesz miał możliwość przejęcia kontroli nad wspomnianą wcześniej maszyną. Nie masz się jednak czego obawiać, gdyż przejedziesz nią zaledwie kilka zakrętów (#2). Po drodze otrzymasz też wiadomość, którą będziesz mógł bez żadnych obaw skasować. Do tego wyścigu powrócimy za kilkanaście minut.

Po chwili załączy się kolejna scenka przerywnikowa. Z racji tego, iż wątek fabularny jest stosunkowo ciekawy nie chciałbym Ci psuć przyjemności z odkrywania jego niuansów, dlatego też wszelkie opisy skoncentrowane zostaną na właściwej jeździe. Na początek weźmiesz udział w niezbyt wymagającym wyścigu z cyklu "jeden na jednego". Po kilkunastu sekundach jazdy powinieneś natrafić na zdecydowanie ostrzejszy zakręt w lewo (#1). Obowiązkowo powinieneś tu wyhamować. Skorzystaj następnie z nitro, aby ponownie odstawić drugiego kierowcę. Pamiętaj o tym, aby pomagać sobie korzystając z widocznych na trasie strzałek (#2). W kilku miejscach będziesz musiał ostrzej ściąć zakręty. Nie przesadź przed samym końcem!

Załączy się kolejna scenka przerywnikowa, w trakcie trwania której poznasz dwie najważniejsze postaci tej gry. Mia będzie pomagała ci w osiąganiu kolejnych sukcesów, Razor jest z kolei jednym z najlepszych kierowców w okolicy (#1). Pod koniec gry stoczysz z nim efektowny pojedynek... a tymczasem czeka Cię kolejny wyścig. Nie martw się, aktualny przeciwnik nie powinien Ci sprawić żadnych problemów. Twoją uwagę zwrócą zapewne dwie rzeczy. Po pierwsze, musisz zacząć uważać na pojazdy cywilne, szczególnie w sytuacji gdy jedziesz pod prąd. Po drugie, do akcji wkroczą oddziały policji, co zostanie zresztą ukazane w ciekawy sposób (#2).

Po więcej szczegółów odnośnie "walki" z policją zapraszam do oddzielnego rozdziału tego poradnika. Teraz skupię się jedynie na paru kwestiach bezpośrednio związanych z aktualnymi wydarzeniami. Uważaj na liczne zwężenia aktualnej trasy. W kilku miejscach będziesz ponadto musiał pokonać znacznie ostrzejsze zakręty (#1). Warto przed nimi wyhamować. Możesz również załączać sobie spowolnienie czasu, tak aby podczas ich pokonywania stracić możliwie jak najmniej cennych sekund. Wygranie tego wyścigu nie powinno Ci sprawić większych problemów. Po chwili załączą się kolejne zawody. Tym razem będziesz ścigał się za dnia. Powiększy się również stawka rywali (#2).

Pierwszy "poważny" zakręt czeka Cię niedaleko miejsca startu (#1). Obowiązkowo wyhamuj, tak aby móc lepiej wpasować sterowany wóz. Warto byłoby skorzystać z nitro, dzięki któremu będziesz mógł odstawić pędzących rywali. Pamiętaj o tym, iż nitro nieustannie się regeneruje. Kolejny istotny punkt to wjazd to tunelu (#2) a to z racji tego, iż początkowo możesz go nie zauważyć. Na szczęście ruch uliczny jest znikomy, dzięki czemu możesz wybrać dowolny tor jazdy.

Końcowa część okrążenia będzie przede wszystkim wymagała wykonania dwóch ostrzejszych skrętów w lewo. W drugim przypadku możesz pokusić się o zniszczenie latarni (#1). Demolowanie tego typu obiektów nie wiąże się z żadnymi ujemnymi skutkami, a w wielu sytuacjach jest wręcz wskazane (pościg). Do pokonania masz w sumie dwa okrążenia. Przed Tobą kolejna seria filmików przerywnikowych. Za kilka chwil przystąpisz do najważniejszego wyścigu całego prologu. Będzie to pojedynek z Razorem (#2).

Przede wszystkim, powinieneś pamiętać o tym, iż pojedynek ten nie będziesz mógł w żaden sposób wygrać. Więcej szczegółów ujawnię za kilka chwil. Po dotarciu do obwodnicy proponowałbym wybrać prawy odcinek (#1). W przeciwnym przypadku przeciwnik mógłby Cię spokojnie wyprzedzić. Pamiętaj też o tym w przyszłości, gdyż trasę tę doskonale poznasz w trakcie dalszych zmagań w trybie kariery. Do pościgu dołączą wkrótce oddziały policji, ale tym nie powinieneś się akurat zbytnio przejmować. Po drodze czeka Cię całe mnóstwo ostrzejszych zakrętów (#2). Obowiązkowo powinieneś przed nimi zwalniać, tak aby móc się odpowiednio ustawić. Nie przejmuj się tym, że Razor zdoła Cię w kilku miejscach wyprzedzić. Jak już mówiłem, wyścig i tak jest z góry ustawiony.

Po drodze będziesz mijał liczne bramki kontrolne (#1). Zainteresuje Cię z pewnością to, iż można je bezproblemowo niszczyć. W przypadku pościgu policyjnego dostaniesz nawet za to dodatkowe punkty. Po kilku chwilach otrzymasz niepokojącą wiadomość. Okaże się, iż koledzy Razora uszkodzili Twój samochód. W wyniku tego za chwilę będziesz się musiał zatrzymać i przegrać ten wyścig (#2). Czekają Cię teraz dwa wyjątkowo długie filmiki przerywnikowe.

Pierwszy samochód

Po wizycie na posterunku Mia postanowi pomóc ci w zorganizowaniu zastępczego wozu. Udasz się z nią do garażu. Generalnie możesz wybierać pomiędzy trzema autami (Golf V jest zbyt drogi, a zakładam, iż nie dysponujesz save'ami z NFS: U2). Ja postaram się oczywiście skupić na aktualnym przebiegu wydarzeń, uwzględniającym fakt, iż w wielu sytuacjach będziesz dysponował bardzo ograniczoną ilością gotówki.

Lexus IS 300 (#1) charakteryzuje się najlepszą przyczepnością spośród konkurencyjnych pojazdów, jest od nich jednak (mowa o Fiacie Punto i Chevrolecie Cobalt) znacznie wolniejszy. W szczególności widać to na przykładzie parametru charakteryzującego przyśpieszenie maszyny. Obawiam się więc, iż w wielu początkowych wyścigach możesz mieć sporo problemów, nie wspominając nawet o pojedynku z gostkiem z Czarnej Listy. Pamiętaj, iż na samym początku niemal wszystkie usprawnienia mechaniczne są poblokowane, tak więc nawet w przypadku pozyskania sporej ilości gotówki nie będziesz mógł zbyt wiele zdziałać. Generalnie więc radziłbym odpuścić sobie kupno tej maszyny, gdyż wielkiego pożytku nie będziesz z niej raczej miał.

Fiat Punto (#2) nie jest wyjątkowo szybki, aczkolwiek nie można też na niego zbytnio narzekać. W ramach pocieszenia dodam, iż opisywany wóz wspaniale (jak na początek gry) przyspiesza, co szczególnie powinno być widoczne na krętych odcinkach, z dużą ilością ostrych nawrotów. Punto charakteryzuje się najlepszym parametrem przyczepności, co szczególnie powinno zainteresować mniej doświadczonych graczy. Sterowanie tą maszyną nie sprawia więc najmniejszych problemów. W niektórych wyścigach można mieć jednak spore problemy, szczególnie jeśli trasa złożona jest z dużej ilości w miarę prostych odcinków.

Chevrolet Cobalt SS (#3) wydaje się być najciekawszą propozycją. Opisywany model teoretycznie powinien prowadzić się zdecydowanie najgorzej z całej startowej trójki. W praktyce okazuje się jednak, iż z racji braku możliwości zakupienia poważniejszych usprawnień mechanicznych można nim bezproblemowo jeździć. Nie bez znaczenia jest też to, iż Chevy jest zdecydowanie szybszy od swoich "klasowych" konkurentów, w miarę sprawnie potrafi również przyśpieszać. Z całą pewnością nie jest to pojazd, przy którym pozostanie się do końca gry, aczkolwiek powinien wystarczyć i to na dość długo. Korzystając z okazji warto też dodać, iż na samym starcie Cobalt jest zdecydowanie najtańszą propozycją spośród całej trójki, przez co niemal od razu można coś ciekawego do niego dokupić.

Po wybraniu jednego ze wspomnianych pojazdów wylądujesz na właściwej planszy. Podobnie jak w "NFS: Underground 2", będziesz się mógł po niej dowolnie przemieszczać (#4). W pierwszej kolejności będziesz się musiał udać do okolicznej kryjówki. Jeśli chcesz możesz wcisnąć M, aby przywołać aktualną mapę. Wybrany przez Ciebie obiekt może być namierzany przy użyciu systemu nawigacji satelitarnej. W trakcie jazdy będziesz dzięki temu widział strzałki pokazujące najkrótszą drogę do celu.

Czarna lista 15 - Sonny

Opis

Po dotarciu na miejsce załączy się krótki filmik przerywnikowy. Mia przywita Cię i zaoferuje możliwość przechowywania wszystkich pojazdów w kryjówce. Tu będziesz również przeglądał i wybierał aktualne wyzwania. Uwaga! W przypadku kolejnych kierowców z czarnej listy liczba wyzwań niemal zawsze będzie przekraczała ilość wymaganych zwycięstw. W takiej sytuacji będę opisywał jedynie te imprezy, które w moim przekonaniu zdecydowanie najłatwiej można byłoby zaliczyć. Pamiętaj również, iż zawsze będziesz mógł do nich powracać, choćby po to żeby uzbierać dodatkową gotówkę. Co więcej, do zawodów tych będziesz mógł przystępować nawet w sytuacji awansowania na wyższą pozycję czarnej listy. Jedynym wyjątkiem są pojedynki z mistrzami kierownicy, które są pod wieloma względami "unikatowe".

Pierwszym zawodnikiem, którego spróbujesz pokonać będzie Sonny. Do pojedynku z każdym z kierowców obecnych na czarnej liście będziesz mógł przystąpić wyłącznie wtedy, gdy sprostasz postawionych przez nich wyzwaniom. Lista oczekiwanych zwycięstw jest oczywiście przez cały czas widoczna. W przypadku Sonny'ego są to:

1) 3 wygrane wyścigi

2) 3 zaliczone kamienie milowe

3) Notowania ogółem - co najmniej 20000 punktów.

Korzystając z okazji warto zaznaczyć, iż ilość zdobytych punktów uzależniona jest od dwóch różnych czynników - czasu trwania pościgu oraz dokonanych uszkodzeń. Ze zdobyciem pierwszej wartości nie powinieneś mieć najmniejszych problemów. Zauważ, iż w pościgach policyjnych możesz brać udział w każdej chwili. Nieostrożna jazda prędzej czy później zwróci na Ciebie uwagę obecnych w okolicy stróżów prawa. Możesz również przenosić się do miejsc, w których policyjne radiowozy pojawiają się zdecydowanie najczęściej. Pozwoli ci to szybciej przystąpić do efektownego i wysoce punktowanego pościgu.

Zauważ, iż do wszystkich wyzwań możesz przystąpić bez wychodzenia z garażu. Wystarczy wybrać określoną zakładkę i rodzaj wyścigu (czy policyjnego pościgu). W miarę wygrywania imprez zdobywasz gotówkę, którą powinieneś przeznaczyć na tuning pojazdu. Na początek radziłbym zaopatrzyć się w ulepszone hamulce (pakiet wyścigowy). Posiadana gotówka w zupełności powinna na nie wystarczyć. Usprawnienia te nie są oczywiście obowiązkowe. Prędzej czy później będziesz się nimi jednak musiał zainteresować, gdyż w przeciwnym przypadku będziesz miał spore problemy z wygrywaniem nowych zawodów.

Imprezy wyścigowe

1. Tor - Ironwood Estates

Stosunkowo